מדונה הופעה 1 (צילום: רועי ברקוביץ')
מדונה בישראל, ספטמבר 2009 | צילום: רועי ברקוביץ'

על פי גורמים בתעשיית המוזיקה אמורה מלכת הפופ מדונה להופיע בישראל בחודש מאי הקרוב ולפתוח כאן את סיבוב ההופעות העולמי החדש שלה, אחרי אלבום חדש שתוציא בחודשים מרץ-אפריל. כמו כן בוחנים מדונה וצוותה את האפשרות שמדונה תגיע לארץ לכשבועיים, לצורך ההכנות עם אנשי הצוות שלה לקראת המופע החדש במסגרת הטור הבינלאומי אליו תצא באביב. מדובר בשהות ארוכה בישראל, צעד בו לא נקט אף אמן בסר הגודל של מדונה עד כה, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

מיקומו הסופי של המופע טרם נקבע, אך לפי הפרסום הבוקר מדובר ככל הנראה באיצטדיון רמת גן הידוע לשמצה, מתקן מהגרועים בעולם להופעות גדולות, בו סבל הקהל הישראלי בהופעות של בוב דילן, דפש מוד ואפילו לאונרד כהן, בשל המרחק הרב מהבמה. כמו כן קיים סיכוי שהמופע יתקיים באיצטדיון החדש בפתח תקווה, שלא ברור עדיין כמה קהל הוא יכול לקלוט, גם מבחינת הגישה אליו.

אלבום חדש

מדונה, הופעה 2 (צילום: ניר סלונים)
מדונה וה"חי" בהופעה בפארק | צילום: ניר סלונים

פתיחת הטור העולמי של מדונה בישראל יחד עם שבועיים של הכנות וחזרות למופע, עולים בקנה אחד עם לוח הזמנים עליו דיברה מדונה בפסטיבל "קאן" האחרון, לפיו תוציא אלבום חדש בחודשים מרץ-אפריל 2012 וכבר באפריל תתחיל חזרות למופע חדש, אותו תעלה בעקבות האלבום. בפברואר-מרץ ייצא השיר הראשון מהאלבום, עליו עובדת מדונה עם המפיק וויליאם אורביט, שאחראי להצלחה הגדולה ביותר שלה, האלבום "Ray of Light" מ-1998 ויצר גם קטעים באלבום "Music", שנתיים לאחר מכן.

"ישראל היא מרכז העולם"

ההופעה של מדונה בישראל אמורה להתקיים כשנתיים ושמונה חודשים אחרי ההופעה הכפולה בפארק הירקון בספטמבר 2009, במסגרת סיבוב ההופעות העולמי הקודם שלה "Sticky & Sweet Tour". הופעות אלה היו האחרונות בסיבוב ולכל אחת מהן הגיעו כ-50 אלף צופים, וכמאה אלף בסך הכל - מספר שנחשב נדיר תוך יומיים, גם במונחים של מדונה, שכבר אז אמרה שתחזור לארץ בהקדם, כאשר התעטפה בדגל ישראל והצהירה כתלמידת קבלה אדוקה ש"ישראל היא מרכז העולם".

כיוון שמדובר על מופע חדש בפתיחתו של סיבוב עולמי חדש צפויה ההופעה בישראל למשוך לארץ מעריצים של מדונה מכל העולם וגם עשרות אנשי תקשורת זרים. מי שאמור להביא את מדונה לארץ הם המפיקים מארק ליברברג ושוקי וייס עם חברת "Live Nation". מיחסי הציבור של שוקי וייס סרבו להתייחס לדברים.

>> אושפיזין לסוכות: האמנים מחו"ל שנרצה לראות כאן בשנה הקרובה