אהוד בנאי זאפה (צילום: רועי ברקוביץ')
יופיע בדימונה. אהוד בנאי | צילום: רועי ברקוביץ'

מדינת ישראל נערכת לעוד מוצאי שבת של הפגנות מחאה בכל רחבי הארץ (אך לא בתל אביב), וכמו שקרה בשבועות הקודמים גם הפעם מתגייסים אמני ישראל בהמוניהם כדי להופיע בהתנדבות מלאה בהפגנות ובעצרות המחאה בערים השונות, כדי להביע הזדהות, תמיכה ולעודד את אוחם של המוחים על המצב החברתי-כלכלי בישראל.

ואם בשבועות הקודמים נתנה תל אביב את הטון, עם שמות גדולים כמו ברי סחרוף, יהודה פוליקר, שלמה ארצי, ריטה ויהודית רביץ - השבוע עובר מרכז הכובד לפריפריה, בפריסה ארצית, מנהריה בצפון ועד אילת שבדרום.

והפעם, בניגוד לרושם שנוצר בשבועות קודמים - יותר כוכבים מהז'אנר הים תיכוני יתרמו את קולם וזמנם למחאה. מי שכבר הודיע שיופיע בעצרת הקרובה שתתקיים בתל אביב (ככל הנראה ב"הפגנת המיליון" שצפויה ב-3 בספטמבר) הוא אייל גולן, אולי הזמר הפופולרי בישראל, שחזר על הכרזתו מהימים האחרונים בהופעה שקיים שלשום (רביעי) באמפי קיסריה.

מרגול מצטרפת למחאה ותופיע בבאר שבע

ואם בז'אנר הים תיכוני עסקינן - מרגלית צנעני "מרגול", שהיא אחד מסמלי הז'אנר הים תיכוני, כזמרת ותיקה ומצליחה וכשופטת בכוכב נולד, הודיעה שהיא מצטרפת למאמצי המחאה ותופיע בעצרת שתתקיים בבאר שבע, זאת אחרי שלפני כשבועיים תקפה את המחאה וכינתה את המוחים משדרות רוטשילד "צפונבונים שלא הורישו להם דירה בבזל". מאז חזרה בה צנעני והכריזה יותר מפעם אחת: "ליבי עם המוחים, דברי לא הובנו כראוי".

מרגול צפויה לשיר בבאר שבע שניים מלהיטי הגדולים ביותר הבלדה "עץ ירוק מפלסטיק" והרית'ם נ' בלוז הסוחף "עוד יהיה לי". תהיו בטוחים שמרגול לא תפספס את ההזדמנות ותפנה במהלכו לבורא עולם במילים כמו: "שמור לי על כל עם ישראל!".

מי שצפוי להצטרף למרגול על הבמה בבאר שבע הם להקת הדג נחש, אחת הלהקות הפוליטיות ביותר בישראל, שכבר הופיעה השבוע במאהלים ברוטשילד ובירושלים וחיברה שיר מחאה חדש, הזמר קובי אוז, יוצא להקת טיפקס, שמחזיק בשיר מחאה חברתי כמו "אנשים מגולגלים בתוך נייר עיתון", הרוקר הותיק ירמי קפלן, שצפוי לשיר את "משהו חייב להשתנות", והזמרת הישראלית-בינלאומית אחינועם ניני, אמנית אמיצה שאף לא חוששת להביע את אשר על ליבה.

שרית חדד תופיע בעצרת באילת?

שרית חדד, ורוד (צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode)
מה היא מאחלת לנו. שרית חדד | צילום: אלכס ליפקין, למגזין BelleMode

נישאר בדרום - בעיר דימונה, כחצי שעה נסיעה מבאר שבע, צפויים להופיע אהוד בנאי, שהגיע שלשום למאהל המחאה ברוטשילד עם להקת "כנסיית השכל", ונמנע להשתתף עד כה במחאה, בין היתר מסיבות הלכתיות, והזמרת איה כורם ("שיר אהבה פשוט").

סימן שאלה מרחף סביב הופעה אפשרית של שרית חדד בעצרת שתתקיים בעיר אילת. מתברר שחדד מגיעה להופעות באילת בסופי שבוע, ותהיה שם גם השבת. למרות שהיתה שם בשבוע שעבר, בזמן שנערכה הפגנה חברתית - היא נמנעה מלהשתתף בה, כנראה כיוון שלא הוזמנה אליה. השבוע, כך מסתמן, צפויה חדד להופיע בעצרת נוספת שתתקיים באילת במוצאי שבת, וכולנו כבר מחכים לביצוע של "אני מאחלת לך שתהיה מאושר", למשל.

חמי רודנר בחיפה, מוקי ויובל בנאי בעפולה, ליאור נרקיס בנתניה

חמי רודנר, איפה הילד, הופעה (צילום: נעם וינד)
ימחה בחיפה. חמי רודנר | צילום: נעם וינד

בחיפה צפויים להופיע חמי רודנר, שברשותו להיטים מקרבי לבבות כמו "גאולה" ו"מישהו שומע אותי" ושירי מחאה כמו "אמריקה קרובה". איתו יופיעו להקת מוניקה סקס ודניאל סלומון.

העיר עפולה תתברך ביבול מרשים הכולל את הזמר והראפר מוקי ("כולם מדברים על שלום"), סולן משינה יובל בנאי ("אז למה לי פוליטיקה עכשיו"), שירי מימון ושמעון בוסקילה ("שיר תקווה"), קובי אפללו ("ים הרחמים") ומיקה קרני ומיקי שביב.

באיזור המרכז כוללת מפת ההופעות את ליאור נרקיס, שהוזמן בשבוע שעבר לעצרת בירושלים, אך לא יכול היה להגיע, ואמור להופיע בעצרת בנתניה. אסף אבידן והמוג'וז בהוד השרון, שלמה גרוניך ולהקת איזבו ברמת השרון, רגב הוד וזמר המחאה קוואמי בפתח תקווה, ואת רונה קינן, עידן יניב וג'ולייטה במודיעין.