אביב גפן, פסטיבל ערד (צילום: סיון פרג')
יחכה לפסטיבל הבא. אביב גפן בפסטיבל ערד, תמונת ארכיון | צילום: סיון פרג'

מכה קשה לרוק הישראלי. בוטל פסטיבל הרוק שתוכנן להתקיים בחול המועד סוכות בחוף ניצנים (25-28.9) בהשתתפות אביב גפן, אהוד בנאי, יהודית רביץ וגידי גוב, שלום חנוך, יהודה פוליקר, כנסיית השכל, אביתר בנאי, שלומי שבן וארז לב ארי.

מורן מאיר, אשת יחסי הציבור של הפסטיבל, מסרה כי הביטול נובע מאי מכירת כרטיסים וכן בעיות ביטחון ובטיחות. גורם בתעשיית המוזיקה הישראלית הקשור לפסטיבל אמר הערב: "זה חבל ועצוב, חשבתי שהרוק הישראלי יוכל לחזור בגדול לניצנים וחבל שזה לא קורה".

נדמה כי פסטיבל התמר ופסטיבל ראשון לציון המקבילים לניצנים בחול המועד סוכות הקרוב גרפו את מירב תשומת הלב של קהל חובבי המוזיקה, שזכה גם כידוע לקיץ ארוך ועשיר בהופעות מהארץ ומחו"ל.

אביב גפן ושלום חנוך יישארו בבית

פסטיבל הרוק היה אמור להחזיר בגדול את הרוק הישראלי למרכז במת הפסטיבלים של סוכות והקיץ תחת הכותרת "חג שמח ניצנים", עם ארבעה ערבים רצופים של מיטב הרוק הישראלי. מחירי הכרטיסים נעו בין 160-180 ₪ לכל אחד מהערבים ולתושבי "עוטף עזה" אף הוקצו כרטיסים במחיר מיוחד.

בערב הפתיחה של הפסטיבל תוכנן שאביב גפן יארח לראשונה את יהודה פוליקר ואת שלומי שבן. בערב השני (26.9) של הפסטיבל היו אמורים להתקיים יתקיימו שני מופעים בכרטיס אחד: כנסיית השכל ואהוד בנאי. בערב השלישי (27.9) תוכננו להיפגש גידי גוב ויהודית רביץ – שניהם ביחד וכל אחד לחוד. בערב האחרון (28.9) היו אמורים להתקיים שני מופעים בכרטיס אחד: אביתר בנאי עם ארז לב ארי, ושלום חנוך במופע נעילה.

>> לינקין פארק בפארק הירקון ב-15.11.2010