כשמיכל שפירא הגיעה לאודישן ב"כוכב הבא לאירוויזיון", הקהל והשופטים לא יכלו שלא לתהות מה היא עושה שם. כי שפירא, בניגוד לרוב המתמודדים האנונימיים, היא זמרת עסוקה ודי מוכרת שהשתתפה בפרויקט Y, אחראית ללהיט המרגש "מה זה עצוב" שביצעה יחד עם בן זוגה אורי סלונים ז"ל, ומשתתפת במחזמר "עלובי החיים". ובכל זאת, שפירא בחרה להגיע למבחן המסך, ביצעה את "Chandalier" של סיה, ועברה. עכשיו היא התחרטה, והודיעה על פרישתה.

"אני בתקופה מאוד מאוד עמוסה", היא מסבירה את ההחלטה לפרוש מהתכנית. "אני כרגע עם 'עלובי החיים' בתאטרון הבימה ועם האלבום הראשון שלי שעומד לצאת ממש בחודש הקרוב ויש לי הרבה הופעות בארץ ובחו"ל. את כל זה מן הסתם ידעתי כשהצטלמתי למבחן המסך, אבל עם כל העומס הזה התווסף לי גם פרויקט חדש נוסף וסודי שאני עוד לא יכולה לדבר עליו. לפני חודש כשהצטלמתי עוד לא הייתי מודעת לכמות העומס. האירוויזיון יכול לחכות".

מי שמצטער על כך שלא יראה וישמע את שפירא בתכנית לא צריך לדאוג - הזמרת נמצאת בשיא פעילותה. רק לפני 3 שבועות היא הוציאה את "אהבה", שיר של דה פירסס ששפירא תרגמה ומדבר, לדבריה, "על כמיהה לקרבה פיזית, על חרטה וגם על הבושה והחשיפה שהאהבה מביאה איתה". השיר יצא כשהוא מלווה בקליפ חושפני ויוצא דופן, בו שפירא בעירום מלא בסיטואציות אינטימיות עם פרטנרים מתחלפים.

"כשצילמתי את הקליפ לא אמרתי 'בא לי לעשות קליפ פרובוקטיבי', זו לא הייתה המטרה שלי מראש". היא מספרת. "את השיר תרגמתי כשעברתי תקופה לא קלה לפני 5 שנים, כשאורי סלונים שהיה בן זוג שלי היה מאוד חולה. הוא משקף מבחינתי את התחושות שחוויתי אז. תרגמתי את השיר לפני 5 שנים אבל הקלטתי אותו לפני שנה אז כמובן שגם את כל מה שעבר עליי במהלך ארבע השנים האלה יצקתי לתוך היצירה השלמה הזו. אני מתייחסת לשיר ולקליפ כיצירה אחת שלי שאני מאוד שלמה איתה ומאוד גאה בה. בחרתי להראות בקליפ ביטוי פיזי של אהבה כי בעיניי זה חלק בלתי נפרד מאהבה ואני לא חושבת שצריך לצנזר את זה".

למה את חושבת שלקח לך כל כך הרבה זמן להוציא אלבום בכורה?

"הייתי אמורה להוציא אלבום משותף עם אורי ולקח לי הרבה יותר זמן ממה שציפיתי להתאושש מהחוויה הזאת. אני חושבת על הקלישאה הזאת שאומרים 'When it rains - It pours', אז יש איזו תחושה כזו שהשנה זו השנה שלי כי פתאום הכל קורה בבת אחת, גם זה וגם האלבום ואני מופיעה המון בחו"ל. פתאום הכל קורה ביחד ואני מקווה שזו רק ההתחלה".