חנן בן ארי מתייחס היום (שלישי) למשבר הגיוס ופונה לחרדים. "אנחנו חייבים אתכם, זוהי אזעקת אמת. הדם של האחים והאחיות שלנו זועק אלינו מהאדמה. עם ישראל בצרה - ולצד הלימוד והתפילות צריך עוד עשרות אלפי חיילים שיתגייסו בשביל לא לקרוס צבאית וכלכלית", כתב בן ארי בסטורי שהעלה מוקדם יותר לחשבון האינסטגרם שלו.

"אחיי החרדים", פתח הזמר את הפוסט. "כותב לכם בכנות ובכאב בלי מתווכים ובלי לעבור דרך פוליטיקאים ועסקנים. אני אוהב אתכם, מכיר ומעריך הרבה מכם באופן אישי. אני גם יודע שיותר ויותר חרדים מתגייסים, ורבים שלא מתגייסים כן משרתים את החברה הישראלית במגוון דרכים. אני גם מבין את הפחד שלכם מכך שיכפו עליכם תרבות זרה לכם ולחינוך שלכם, באמת".

בהמשך ניסה בן ארי למצוא דיאלוג משותף וציין כי "אני יודע שאתם אוהבי ישראל, אז תגידו לי אתם: מה צריך לקרות כדי שתתגייסו למאמץ המלחמתי של עם ישראל? מה הפתרונות? מה יכול ליצור אמון? אני לא מאמין בכפייה משום סוג, אבל האם יש בכלל עם מי ועל מה לדבר? בבקשה מכם, אנחנו זקוקים לכם".

חנן בן ארי בפנייה לחרדים על רקע משבר הגיוס (צילום: אינסטגרם)
הפוסט של בן ארי | צילום: אינסטגרם

הדברים של הזמר מגיעים על רקע המשך קידום חקיקת הפטור מגיוס שאושר אתמול בכנסת - וכן אזהרת הרמטכ"ל בפני הדרג המדיני על חוסר של לפחות 15 גדודים בצה"ל, על מנת לעמוד ביעדים הדרושים למלחמה.