אין תמונה
למועד בלתי ידוע. סנטנה

צפוף, צפוף על לוח ההופעות של חודשים מאי-יוני-יולי, לפחות בכל הנוגע למופעים גדולים המיובאים מחו"ל. בתחילת השבוע פורסם כי בוב דילן צפוי לנחות כאן ויצאו הודעות רשמיות על הגעתם של רוד סטיוארט וג'ואן ארמטריידינג. לעומת זאת דייב מת'יוס ולהקתו ביטלו את הופעתם בישראל, כל זאת כשברקע שמועות על בואם של מטאליקה והמשך מכירת הכרטיסים המואצת להופעה של אלטון ג'ון. כמו שאמרנו - צפוף.

במלחמת המפיקים על ההופעות מחו"ל מישהו היה צריך לשלם את המחיר של אותה צפיפות והראשון למצמץ אחרי המפיקים של דייב מת'יוס הוא המפיק האגדי שוקי וייס, שנאלץ להודיע על דחיית המופע של להקת סנטנה מה-3 ביוני באיצטדיון בלומפילד "למועד בלתי ידוע". סיבת הדחייה או הביטול אינה ברורה עד הסוף, אך בהודעה מטעם ההפקה בחו"ל נאמר כי "נוצרו קונפליקטים בתאריכי ההופעות במזרח התיכון". מה זה אומר בעצם? שסנטנה יופיע במדינות שכנות לנו ולא בישראל? האם קיבל איומים? האם לא מכר כאן מספיק כרטיסים? עדיין לא ברור.

שוקי וייס: "קיבלתי בתדהמה את הבשורה"

מה שכן ברור הוא שהופעתו של סנטנה בישראל לא תתקיים במועד שנקבע ואלפי רוכשי הכרטיסים מוזמנים לקבל את כספם בחזרה בנקודות המכירה השונות. מי שרכשו כרטיסים באמצעות כרטיס אשראי – העסקה תבוטל בצורה אוטומטית; מי שרכש כרטיסים במזומן מוזמן לגשת לנקודת המכירה החל מיום א' ה- 31.1

"אנחנו מצטערים על כי לוח הזמנים שלנו מאלץ אותנו לדחות תאריכים מסויימים שכבר נקבעו", אמר מייקל וריאונס, מנכ"ל חברת ההנהלה של סנטנה, "אנחנו מצפים להופיע במקומות ההיסטורים אליהם סנטנה רוצה לשוב מזה זמן רב בעתיד".

המפיק הישראלי של המופע שוקי וייס ביקש למסור את התנצלותו בפני הקהל: "קיבלתי בתדהמה את הבשורה, אני מופתע ומאוד מצטער על השינוי בתוכניות של האמן". תחת זאת וייס יכול להתנחם במופע אחר שהוא מייבא לארץ מחו"ל - אחרי דפש מוד, מדונה ורוג'ר ווטרס - ההופעה של בוב דילן כמעט סגורה סופית.

רוד סטיוארט - 550 עד 1000 ש"ח

רוד סטיוארט (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
7500 כרטיסים ראשונים בהנחה. רוד סטיוארט | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

במקביל, מודיעה הפקת המופע של רוד סטיוארט על מחירי הכרטיסים - בשונה מההופעה של לאונרד כהן, להופעה של סטיוארט באיטדיון רמת גן יוצאו למכירה "רק" 24 אלף כרטיסים והבמה תמוקם במרכז האיצטדיון, כך שהקהל יישב מול הבמה - 14,000 איש יישבו ביציע המערבי והנוח ועוד 10,000 במושבים על הדשא למרגלותיו.

מכירת הכרטיסים תחל במוצאי שבת באתר האינטרנט של "לאן" www.leaan.co.il ובמשרד הכרטיסים "לאן".
7,500 הכרטיסים הראשונים יימכרו לקהל במחירי הנחה מיוחדים של בין 50 ל-100 ₪ הנחה על מחיר כרטיס בודד, על פי מיקום הכרטיס באצטדיון . החל מיום ראשון 31 בינואר מחיר הכרטיסים יעמדו על 550 ש"ח ועד 1,000 ₪.