על רקע תת הייצוג של נשים בתעשיית המוזיקה וב שיחול ב-8 למרץ, YouTube וגלגלצ חברו לקרן פלס, דורון טלמון, נטע ברזילי, נסרין והראפרית עדן דרסו בפרויקט מוזיקלי מיוחד שחוגג את העשייה המוזיקלית של יוצרות וזמרות בישראל. 

במסגרת שיתוף הפעולה הקליטו חמש הזמרות את "בום", שיר מקורי שנכתב והולחן על ידי פלס יחד עם עדן דרסו, ומשלב בין העולמות המוזיקליים של כל אחת מהמשתתפות. את השיר מלווה קליפ שצולם בבתיהן של הזמרות בהתאם לרוח התקפה כמובן.

"אני מודה על הזכות להוביל פרויקט מעצים וחשוב כזה ששם בפרונט את המוזיקאיות הישראליות והיצירה שלנו", מספרת קרן פלס על הפרויקט. "כל הנשים שתרמו מכשרונן לשיר הגיעו לאולפן בפתיחות ונדיבות הדדית, מתוך אהבת המוזיקה ותחושת שליחות. עברתי חוויה מעוררת השראה ואני גאה בתוצאה ובחברותיי המדהימות למקצוע".

לצד הקליפ המרגש, YouTube וגלגלצ הפיקו גם סרטון הקורא לאיזון הפסקול הישראלי במטרה שיותר נשים יצרו, יכתבו ויפיקו מוזיקה, ישתלבו בתעשייה וישתפו ביניהן פעולה. ההכנסות מהקלטת השיר יתרמו לעמותת "יסמין" שפועלת לקידום שינוי חברתי וכלכלי עבור נשים יהודיות וערביות בישראל.

"מדי שנה אנחנו מפרסמים את עשרת הקליפים האהובים ביותר בישראל ומשנת 2015 ועד היום- ורק 20% מהם היו של זמרות. מכאן נולד הרעיון לפנות לגלגלצ לקידום פרויקט מוזיקלי משותף", מספרת חנית מרינוב, סמנכ"לית שיווק Google בישראל, ונדב רביד, מנהל גלגלצ מספר: "כתחנת הרדיו המואזנת בישראל וכתחנה ציבורית, יש לגלגלצ אחריות לא רק לשקף את המציאות, אלא גם, לפעמים, לנסות לתקן אותה".

עוד מתברר שגם בשנה החולפת נשים היו מיעוט בתעשיית המוזיקה הישראלית, ורק כ-30% מהסינגלים שיצאו בשנת 2020 היו של נשים או ‏עם מעורבות שלהן, ורק כרבע מכלל היוצרים בארץ הן נשים (27% לפני נתוני אקו"ם). מאחורי הקלעים של תעשיית המוזיקה הנוכחות הנשית דלה אפילו יותר, ונדיר מאוד לפגוש מפיקות מוזיקה, טכנאיות סאונד, נגניות ועוד. 

עם זאת, מתברר שהסוגיה לא ייחודית לישראל, ומחקר אמריקאי שנעשה בשנה שעברה מצא שמקרב 800 השירים הפופולריים ביותר בארה״ב בין השנים 2012-2019, נשים היוו רק 21.7% מקהילת המבצעים ו-12.5% בלבד מכותבות השירים. 

בום // מילים ולחן: קרן פלס ועדן דרסו

עד שחטפתי את הבום
כשרציתי כמו כולם הרגשתי כלום
עכשיו הכל מהתחלה ליפול ולקום
ליפול ולקום ולקום

שום דבר לא קרה רק התעוררתי מאוחר
עולם עקום, הלב ישר הרים ידיים
גם כשחלמתי לעוף וטיפסתי על ההר
כל פעם מישהו סגר את השמיים

פחדים ככה לא חיים אם אין עשן
רק זמן נשרף

עד שחטפתי את הבום
כשרציתי כמו כולם הרגשתי כלום
עכשיו הכל מהתחלה ליפול ולקום
ליפול ולקום ולקום

שום דבר לא קרה כשסתם נקרעתי על הדף
קיבלתי קול גדול שצף שנים על מים
בין הגלים הגדולים לטורנדו שעכשיו
השקט כבר כאב לי בשפתיים

פחדים ככה לא חיים אם אין עשן
רק זמן נשרף

שום דבר לא קרה כשבעטתי בדלת.. בום בום
ומתעוררת, התרגלתי לריקוד הזה
כל פעם מחדש אני נופלת ומתרוממת
ויש לי אחות שיש לה אחות אחרת,
ועוד אחת כולנו באותו הסרט
את האמת אני לא מפחדת

כי כבר חטפתי את הבום