אין תמונה
מופיע ב"הבימה". גיא זוארץ

האחים גיא זו-ארץ ורועי זו-ארץ מגיעים עם סדרת המופעים "Adio Kerida" לתאטרון "הבימה" לשבע הופעות. המופע של האחים כולל שירי לדינו, רומאנסות ופיוטים מבית אבא וסבא. המופעים הראשונים יעלו ב- 11 וב- 12 במרץ 2012 באולם ברטונוב (הבימרתף) של התאטרון הלאומי. שאר המופעים יימשכו עד חודש מאי 2012.

המופע של האחים זו-ארץ הוא מעין מסע שורשים בעקבות סיפורי משפחתם ועלייתם ארצה מארצות הבלקן ומטריפולי והוא כולל בתוכו את שירי לדינו יפים לצד פיוטים מבית הכנסת הספרדי של יוצאי לוב כגון: אדון הסליחות, אל נורא עלילה, עת שערי רצון, אברהם אבינו, אדיו קרידה, אברה טו ועוד.

האחים זו-ארץ גדלו על שירי האהבה והתשוקה של הלדינו מצד אחד ועל הניגונים של פיוטי בית הכנסת מצד שני ובמופע הם מביאים אותם לבמה ומשלבים אותם בסיפור משפחתם מימי גלות ספרד ועד עלייתם לארץ.

מגשימים חלום ילדות

הסולן הראשי במופע הוא גיא זוארץ, שהחל את דרכו כזמר בלהקה צבאית ובהצגה במצליחה "בוסתן ספרדי". אחיו רועי הוא המנהל המוזיקלי. עבור שניהם זו היא יצירה מוזיקלית אישית וישראלית.לדבריהם הם מגשימים במופע חלום עם הבאתם לבמה של שירת הלאדינו של סבתם ותפילות בית הכנסת של סבם, את הבית המוזיקלי האישי שלהם.

במקביל לסדרת המופעים, ייצא במהלך חודש מרץ האלבום "לדינו ופיוט מבית אבא", שהוקלט בהופעה חיה בפסטיבל האביב הבינלאומי, שהתקיים במאי 2011 בהיכל התרבות בראשון לציון, בו עלה המופע בבכורה וזכה להצלחה רבה.

תאריכי ההופעות: ראשון, 11.3, שני, 12.3, ראשון, 1.4, מוצ"ש 14.4, מוצ"ש, 21.4, רביעי 30.5, חמישי 31.5. מחיר כרטיס - 110 ש"ח.

>> איילת חן, זמרת חרדית ששרה לגברים בהסתר פנים