אלבום הג'אז החדש של אבישי כהן "אורורה" יצא לפני כחודש בארץ בחברת "הליקון" ובעולם בחברת התקליטים היוקרתית "Blue note", בה חתם, החוגגת בימים אלו 70 שנים להיווסדה. האלבום הושק, כזכור, במופע חגיגי במסגרת פסטיבל ישראל בירושלים.

אחרי הסינגל הראשון "Winter Song" שהבטיח רבות מוציא היום כהן סינגל שני מתוך האלבום, את "אלון בסלע", אותו כתב והלחין בעצמו ומושר בעברית, כמחציתו של האלבום השלם. מדובר בשיר קצבי וסוחף שמתאים גם לאוזניים שלא בהכרח חובבות ג'אז. השיר מתקשר בדרכו עם מוזיקה ישראלית ותיקה ומקצב ים-תיכוני.

הבי-סייד של הסינגל הוא ביצוע של כהן בספרדית לשיר "אלפונסינה והים", במקור של הזמרת המיתולוגית מרסדס סוסה. האלבום המלא של כהן משלב בין טקסטים מסורתיים ומקוריים לבין סגנונות מוסיקליים השאובים מהתרבות הישראלית, ממסורות שונות ומג'אז. כהן שר בו בלדינו, באנגלית, בעברית, ובספרדית.

כזכור הוציא כהן לפני שנה אלבום שלם בעברית בשם "שעות רגישות", שנועד לקהל הישראלי ועסק בחיבור שלו לטקסטים מסורתיים. באלבום זה עמד כהן בפרונט כסולן וחזר למקורות, לשירים כמו "שלום עליכם" ו"אזמר בשבחין".

כהן הוא גם בסיסט ג'אז בינלאומי נחשב שזכה השנה להכרה כאחד ממאה הבסיסטים המשפיעים ביותר במאה העשרים. הוא ניגן בעשרה אלבומים של צ'יק קוריאה והוציא בעצמו 6 אלבומי ג'אז בינלאומיים.

אבישי כהן יופיע ב-31.7 במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב.