בחודש שעבר פורסם שהשיר שייצג את ישראל באירוויזיון ויבוצע על ידי קובי מרימי יהיה "HOME", אותו כתבו והלחינו אוהד שרגאי וענבר ויצמן. ימים ספורים לפני חשיפת השיר המדובר והקליפ שילווה אותו, היוצרת המסקרנת משחררת סינגל משלה בשם "Scared Boy", לקראת אלבום הבכורה עליו היא עובדת בימים אלה. ענבר סיפרה לנו על השיר החדש:

"השיר נכתב כבר לפני שנתיים ועבר תהליך ארוך. הוא מתאר סיטואציה, בחורה שמנסה לשנות 'פרפר'. היא מלבישה לו דמות כשלמעשה הוא לא באמת רוצה אותה. זה כתוב על האקס שלי, ואת הקליפ צילמנו לפני כחודשיים".

תשומת לב רבה מופנית אלייך בעקבות הבחירה של "HOME" כשיר האירוויזיון. מדוע בחרת דווקא להוציא את השיר דווקא עכשיו?

"האמת היא שתכננו מראש להוציא אותו עכשיו ולא כיוונו לפלטפורמה פה בארץ כי הוא באנגלית. עשיתי שני סיבובי הופעות באירופה ולשם כיוונתי, אבל אז קרה כל העניין של האירוויזיון בהפתעה והחלטנו ללכת לאן שהמוזיקה הולכת ולהוציא את זה בעיקר פה".

מה עוד מצפה לנו באלבום החדש?

"אנחנו כבר בחרנו את הסינגלים הבאים. זה הולך להיות פופי, כן ועם טוויסט. אני מניחה שהאלבום ייצא לקראת סוף השנה או בתחילת השנה הבאה, אבל זה עדיין לא סגור. אי אפשר לדעת מעכשיו איך אני הולכת להרגיש, איך השוק הולך להרגיש ומה יהיה מתאים".

מדוע בחרת בשם הבמה הזה?

"פעם הייתי כותבת בעברית וכשעשיתי את ההמרה לאנגלית לפני כמה שנים לא התחברתי ל'ענבר', זה לא התאים ואנשים לא הצליחו לבטא את זה. עשיתי אז קאבר ל'My Name is Luka' של סוזן וגה, התחברתי לדמות וגנבתי את השם. זה שיר שמדבר על אישה מוכה, באותה תקופה התחברתי מעט לדמות, היום פחות מהבחינה הזאת. אני חושבת שאנגלית יותר נח לי להתבטא. זאת לא שפת האם שלי, אז זה כמו איזשהו עולם דמיוני. אני מאוד אוהבת את הטקסטים שאני כותבת. אני מכניסה בהם הרבה כנות, ביקורת וסרקזם. כשאתה מופיע עם טקסטים באנגלית בפני קהל שזאת לא שפת האם שלו, אתה מרגיש שלפעמים זה לא נקלט כל כך מהר, שאתה לא מצליח להעביר את המסר".

איך נוצר החיבור שלך עם אוהד ביצירת שיר האירוויזיון?

"אני באופן כללי מאמינה ששיתופי פעולה מביאים דברים מדהימים, לפעמים דברים יותר טובים מאלה שהיית יכול לעשות לבד. אחרי שראיתי את הגמר ובכיתי את נשמתי התקשרתי לאוהד שרגאי ושאלתי אותו אם גם הוא כותב שיר לקובי מרימי. שלחנו אחד לשני חומרים ואז נפגשנו. את מה שלא התאים בבסיס שכתבתי שינינו יחד כדי שיתאים לקובי. לא למדתי מוזיקה מעולם ולהתאים שיר לזמר זה משהו שאוהד הביא. הוא ידע לנתח את קובי ולהתאים את השיר למידות שלו".

View this post on Instagram

I started my journey and I’m here to stay! First tour ✅ 5 countries ✅ 3 weeks✅ 20 shows ✅ Endless experiences and new friends ! Thank you @k.igal for being the most supportive musician in the world!  We’ll be back soon #tour #ending #happyending #travel #challenge #complete #musiclife #europe #eurotrip #instamusic #dreamscometrue #adventure #suitup #womensuits #womenempowerment #womensfashion #businesslady #businesswoman #freedom #singersongwriter #pop #popmusic #indiemusic #indiepop #indiepopmusic #newfriendships #newfriends

A post shared by LUKAH-(Inbar Wizman) (@lukahofficial) on

האם היה לך קשה להיפרד מ"HOME" ולמסור אותו לקובי מרימי?

"בהתחלה כן. היה קשה למסור אותו כי כתבתי אותו לעצמי. היה קשה לשחרר, אבל זה לימד אותי שיעור חשוב במוזיקה. ברגע שהוצאת שיר לעולם, בין אם אתה המבצע או מישהו אחר מבצע אותו, הוא כבר לא רק שלך. יצא לי לשמוע את קובי שר את 'HOME' ושמעתי אותו מרגיש את הסיפור שלו, החוויות שלו. אני מאמינה שאחרי שקובי יבצע את השיר באירוויזיון נוכל לעשות גרסה שלנו".

מה את חושבת שהסיכוי שלו להביא ניצחון נוסף לישראל בתחרות?

"תופתע, אבל אני חושבת שהסיכוי שלנו מאוד גבוה. זה שיר שמייצג את כולנו וזה כבוד ענק. אני אשמח להיות חלק מהצוות שיהיה באירוויזיון, עוד לא יצא לנו לדבר על זה".

ומה הלאה?

"חוץ מהאלבום, יש לי הופעה שעשיתי בחו"ל ובקרוב נעשה אותה גם בארץ. אנחנו פתוחים להצעות ושיתופי פעולה, ובאופן כללי אני חושבת שחיבורים זה משהו שיותר אעשה מעכשיו, אחרי שנתיים לבד. מאמינה שזה יתפתח פה בארץ ויש דברים על הפרק".

מילים ולחן: ענבר ויצמן (LUKAH) | הפקה מוזיקלית: עידו אוחיון, גיל לנדאו | בימוי: עומר בן דוד