במסגרת השקת התנועה החדשה "ישראלים נגד גזענות", קבוצה רחבה של אמנים התאגדו כדי להקליט מחדש השיר "יום יבוא", שנכתב במקור עבור המחזמר "אל תקרא לי שחור" בשנת 1972, ונחשב לללהיט הכי גדול שיצא מתוך המחזמר המיתולוגי.

בין המשתתפים בביצוע החדש אפשר למצוא שמות כמו איילה אינגדשט, אנה זק, עידן יניב, סטפן לגר, דנה לפידות, מירה עווד, כיתריה פאוץ', עדן פינס, ירמי קפלן, כולם לצד המבצעת המקורית - רותי נבון.

לחידוש המרגש צולם גם קליפ חדש שבוים על ידי שגב גרשון, ולאורך הקליפ משולבות תמונות מהפגנות יוצאי אתיופיה לצד טוקבקים פוגעניים שהופצו ברשתות החברתיות (השמות המופיעים בקליפ הם בבחינת אילוסטרציה בלבד), ומי שאחראי להפקה המוזיקלית של הגרסה החדשה הוא שמוליק נויפלד.

בנוסף, בקליפ גם משולבים מאפיינים מרוממים בהם נראים ילדים וילדות במסר שמטרתו קבלת כל אדם באשר הוא. "הגזענות סודקת ומערערת את עוצמתה ,שלמותה ולכידותה של החברה הישראלית. הגזענות מהווה איום משמעותי על כולנו, לא פחות מאיומים ביטחוניים חיצוניים. ההתמודדות מולה מחייבת אחריות אישית ומעורבות אישית של כל אחת ואחד מאיתנו", אומר יו"ר עמותת "ישראלים נגד גזענות", אלוף (במיל) אלעזר שקדי

התנועה החדשה הושקה הבוקר באירוע בבית נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ובנוכחות בכירים בממשלה ובצבא, ומנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, ויו"ר הועדה למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה,  אמי פלמור, הוסיפה: "המאבק בגזענות אינו מאבק סקטוריאלי, ואינו באחריותה הבלעדית של הממשלה. זו אחריות ומשימה משותפת של כל הישראלים שאכפת להם מעתידה ולכידותה של החברה הישראלית. אנו  קוראים לכלל הציבור  לחתום על האמנה ולפעול איתנו במרחב האישי, הקהילתי והציבורי".

מילים: דן אלמגור | לחן: בני נגרי | הפקה מוזיקלית: שמוליק נויפלד | בימוי: שגב גרשון