אין תמונה
הופקו על ידי לי סראץ' פרי. הקונגוס

שני הרכבי הרגאיי הנחשבים The Congos ו-The Abyssinians ישובו ארצה ויופיעו בערב אחד ב-3 במאי במועדון בארבי בתל אביב בהפקת שוקי וייס ומפיק הרגאיי אפיקומן, שרוצים "להחזיר את הרגאיי ל-Zion".

מכירה מוקדמת של כרטיסים במחיר 180 ש"ח החלה היום (כמות מוגבלת עד גמר המלאי). לאחר מכן יימכרו הכרטיסים במחיר מלא של 200 ₪.

לשתי הלהקות יהיה זה כאמור ביקור שני בארץ. הקונגוס הם רביעייה ווקאלית נדירה שהופיעה בישראל ב -2007 בהופעה מרגשת. עכשיו הם חוזרים עם אלבום ואנרגיות חדשים. מה שמייחד אותם הוא השילוב בין גווני הקולות שלהם לבין ההפקה המוזיקלית שעשה לשיריהם לי "סקראץ'" פרי, חיבור שהופך אותם להרכב מרתק.

"קצב ממסטל, בהתנהלות איטית וכבדה"

אין תמונה
מהגדולים ביותר. The Abyssinians

האביסינאנס הם שלישיה של ראסטפרים אותנטיים, אנשי רוח עם שירים מדידטיביים, שנחשבים לאחת הלהקות הגדולות שיצאו מג'מייקה. הם הופיעו בארץ בהצלחה לצד "בלאק אוהרו" וזכורוה להם גם ההופעה בתחילת הסרט "רוקרס".

בביקורת על הופעתם ב-mooma כתב משה מזרחי: "האביסיניאנס קורצו מהחומר ההוא שכבר מזמן עבר מהעולם. אותו חומר שמגיע מהשכונות הקשות של  קינגסטון. כאלו שהאופטימיות והשלווה נעוצים עמוק בהווייתם. אותו חומר שהיה יושב שעות על גבי שעות על אותו קצב ממסטל, בהתנהלות איטית וכבדה, צעירים תמימים לצד זקנים חרושי קמטים, כאלו שמהמוסיקה היא הדבר היחיד הקדוש שמאחד ומקרב אותם, זה שממכר ועוזר, שמהלל את כל הסמלים הקדושים בהם הם מאמינים.

"המוזיקה של האביסיניאנס מגיעה מהמצולות"

"המוסיקה של האביסיניאנס מגיעה מהמצולות. נכנסת לבטן ועוטפת את הנשמה. הגוף זז. לאט, לאט. ואז זה מתגבר. ההופעה נוסעת בעלייה איטית ומגיעה לשיאה בהעתקת סצנת הפתיחה מסרט הרגאיי החשוב בהיסטוריה The Rockers, אז ישבו החברים וניגנו אתsatta  massa gana. שניים מחברי הטריו תופסים את התופים באותנטיות, מתיישבים על בירכיהם בקדמת הבמה ופוצחים בסשן תיפוף מרהיב, כשברקע הפזמון החוזר נכנס לכל לב ולב בקהל. החיוך נמתח. נשאר טעם של עוד. נשארו געגועים. האביסיניאנס מסיימים בשיא".

>> גם למאיר בנאי יש שורשים