אין תמונה
קלאסיקה. "צוללת צהובה" של הביטלס

הסרט הנפלא של להקת הביטלס "צוללת צהובה" ("Yellow Submarine") יוצא כעת בארץ במהדורת די.וי.די (וגם "בלו רי" בחו"ל). מדובר במהדורה משופצת, מבחינת תמונה וסאונד, של סרט האנימציה שהוציאו חברי הלהקה בשנת 1968, הביא לשיא את היצירתיות של ארבעת המופלאים מליברפול ומאז הפך לקלאסיקה קולנועית ומוזיקלית. כעת יוכלו ליהנות ממנו ילדים שלא נולדו אז, הוריהם (שחלקם טרם נולד אף הוא) וסביהם.

שילוב של להיטי הלהקה עם עלילה דמיונית

_OBJ

הסרט, שביים ג'ורג' דאנינג, מבוסס על להיטים של הביטלס דוגמת "Lucy In The Sky With Diamonds", "Sgt. Pepper Lonely Heart Club Band", "All Together Now", "Nowhere Man", כמובן שיר הנושא "Yellow Submarine" ועוד רבים, לצד עלילה אותה רקם הסופר אריך סגל.

על פי הסיפור יצורים כחולים ורשעים השתלטו על ממלכה השוכנת 18 אלף מיל מתחת למים והחריבו בה את כל סממני היופי, הטבע והחן. הסרג'נט פפר הצליח להימלט בצוללת צהובה, ומזעיק את ארבעת חברי הביטלס כדי שינצחו את הרוע בעזרת שירים אופטימיים שיפזרו בממלכה אהבה ואחווה. בדרך הם פוגשים את "האיש של שומקום" ("Nowhere Man") ועוד דמויות צבעוניות וחביבות.

חברי הביטלס מדבבים את עצמם

_OBJ

בסרט מככבות כאמור דמויותיהן המאויירות של ארבעת חברי הלהקה - ג'ון לנון, פול מקרטני, ג'ורג' האריסון ורינגו סטאר. חברי הלהקה דיבבו את עצמם בסרט, ואף מופיעים בו בעצמם בסצנה אחת, לקראת הסוף.

בשני הקטעים שמופיעים כאן באיטם נראים חברי הביטלס המצוירים כשהם נכנסים לראשונה לצוללת בקטע אחד, ומגיעים ל"ים החורים" בקטע השני.

שנה לאחר יציאת הסרט, ב-1969, הוציאו הביטלב אלבום בשם "Yellow Submarine", שהוא למעשה פס-הקול של הסרט.

>> אוחובסקי: ההופעה של רופוס וויינרייט היתה מרגשת