שלמה שלום קולאז'
יחליטו אחרי החג אם להופיע יחד בפארק הירקון. שלמה ארצי ושלום חנוך

המופע המשותף של שלמה ארצי ושלום חנוך בפארק הירקון ב-7 באוגוסט 2014, היה אמור להיות חגיגה גדולה למעריצים של שני ענקי הרוק המקומי. התכנון כלל הפקה משותפת ויוקרתית, שצפויה כלול את שתי להקות הנגנים שמלוות את שניהם בהופעות, ותוספת מיוחדת בדמות תזמורת נגנים גדולה. כמו כן, על הבמה צפויים היו להתארח אמנים, שליוו את הקריירות של השניים לאורך הדרך.

אולם כנראה שהחלום של ארצי וחנוך על מופע משותף בפארק הירקון לעיני כ-50 אלף מעריצים, כמו הקולגות מלהקת "כוורת" בקיץ שעבר (שמילאו את הפארק פעמיים), יאלץ כנראה להמתין לקיץ הבא. ל-mako נודע שהמופע בוטל, או לפחות נדחה, ובכל מקרה אינו צפוי להתקיים ב-7 באוגוסט כמתוכנן, כנראה שבמועד מאוחר יותר.

בתעשיית המוזיקה ושוק ההופעות אומרים שהסיבות לכך הן העלות היקרה של מופע כה גדול ומושקע בפארק הירקון, מול לקיחת הסיכון ולו הקל ביותר, שהפארק לא יהיה מלא. ולמרות שמדובר בשלמה ארצי ושלום חנוך הגדולים, יש כנראה סכנה שכזו, בקיץ שבו חובבי הרוק זוכים למבחר אטרקציות בדמות הופעות חד-פעמיות מחו"ל.

עומס כספי על הכיס

"בקיץ שבו הרולינג סטונס, ניל יאנג, הפיקסיז וסאונדגארדן ואפילו טימברלייק מגיעים לארץ, קשה לייצר עוד אירוע רוק ענק", אומר גורם בתעשיית המוזיקה. "הקהל של שלמה ארצי, ובמיוחד זה של שלום חנוך הוא קהל של רוקנ'רול, שרוכש כרטיסים להופעות שמגיעות מחו"ל, שהן בהחלט נדירות. את שלום ושלמה אפשר לראות כל קיץ בישראל, את מיק ג'אגר וניל אנג יש לך רק צ'אנס אחד".

אין תמונה
קיץ עמוס. הרולינג סטונס

גורם אחר בשוק המוזיקה אומר: "אם אתה אוהב רוקנ'רול ויש לך 300-400 שקל לכרטיס בודד, שזה המחיר שגם ארצי וחנוך היו לוקחים לפי ההערכות בשוק, אז אתה עשוי לשים את הכסף השנה על ניל יאנג, או שאתה עשוי להשתמש בו למגבית שפתחת כדי לרכוש כרטיס לרולינג סטונס. תבין, שלמה ושלום לא רוצים להיות במצב שבו יש סיכוי ולו הקל שבקלים שבו הם מגיעים לפארק הירקון ורואים מולם 'רק' 20 אלף או 'רק' 30 אלף איש. הם לא ירשו את זה לעצמם. בטח שלא אחרי ש'כוורת' הביאו לשם מאה אלף".

"יש עומס מנטלי על הקהל"

גורם אחר אומר שהסיבה היא גם עומס מנטלי על הקהל: "הקהל אוהב להתחבר לאירועים מבחינה רגשית, ואז האירוע סוחף המונים ומצליח והכסף הוא משני. לאיחוד של כוורת התחברו רגשית והיו קונים כרטיס לא משנה מה המחיר. הקיץ אנשים מחוברים כנראה רגשית לסטונס או לפיקסיז או לניל יאנג. קשה להתחבר רגשית ליותר מאירוע גדול אחד בכל פעם. זו גם הסיבה שכל כך כעסו על ריהאנה שאיחרה - אנשים התחברו לאירוע רגשית ונעלבו ממנה אישית".

מיחסי הציבור של שלום חנוך הפנו ליחסי הציבור של שלמה ארצי, ומשם נמסר: "אנחנו עדיין בודקים את האפשרות למופע משותף ,למרות הקושי, בין הרצון להרים מופע גדול, ומושקע לבין לוח הזמנים הקצר. האמנים אף החלו לעבוד יחדיו. נחליט סופית  לאחר החג".