מוקי, תיסלם בהיכל 1 (צילום: ענבל מור)
פותח פה. מוקי | צילום: ענבל מור

בעקבות האירועים האלימים שהתרחשו בהפגנות האחרונות של פעילי המחאה החברתית מול משטרת ישראל ופקחי עיריית תל אביב, ולקראת ההפגנה שצפויה הערב בתל אביב, כותב הזמר והשחקן מוקי, חבר להקת שב"ק ס', בדף הפייסבוק שלו, מכתב זועם לשוטרי משטרת ישראל.

וכך כותב מוקי, ששמו בתעודת הזהות הוא דניאל (דני) ניב: "ערב טוב שוטרי ישראל, יסמניקים, פקחים ושאר לובשי מדים. הנה שוב יש לכם הזדמנות לחנוק איזה ילדונת ואז להתבכיין (איזה אפס צריך להיות שוטר כזה) שהיא 'נשכה' אותך. הנה אפשר לקרוא להם אנרכיסטים כי זה עאלק יוצר להם דה-לגיטימציה. בואו, גיבורים גדולים במדים, ותפוצצו במכות את השמאלנים האלה האשכנזים שלא באים לכם טוב בעין, הא יא מקופחים? וכשכל זה ייגמר אל תשכחו להצביע ביבי!!! כי הזבלים האלה הם הסרטן של המדינה ורק ביבי יכול עליהם. דש עם קיא לכולכם, שומרי החוק, הסדר והצדק, אור לגויים, זין קטן במדים".

אין תמונה
הפייסבוק של מוקי - דניאל (דני) ניב

ברי סחרוף על מכות השוטרים: "זה לא נעים, זה לא יפה"

ברי סחרוף, עצמאי בשטח (צילום: ענבל צח)
ברי סחרוף | צילום: ענבל צח

גם הזמר ברי סחרוף לא נשאר אדיש לאליות ואמר בראיון לגלי צה"ל: "המכות? אני פגשתי ידידה שקשורה במאבק העובדים הסוציאליים שחטפה מכות. רציתי לחבק אותה והיא דחפה אותי כי היא הייתה כולה חבולה. זה לא נעים, זה לא יפה - מה אני אגיד? המחאה שהתחילה לפני שנה צריכה להיות כמו כדור שלג שכל הזמן אוסף תומכים ומנסה לעשות שינוי במציאות והשינוי הזה צריך להיות תמידי. אני רואה במחאה סוג של תהליך שבא מלמטה ועולה למעלה.

"השתתפתי בהפגנה הראשונה בקיץ שעבר כאחד האזרחים כי זה עניין אותי. בהמשך הגעתי למאהל ובתוך אחד האוהלים הייתה איזושהי חגיגה. עוד עשר שנים כן יוכלו להגיד שקרה משהו אי-שם ב-2011", ניבא סחרוף.

>> סולן "לאמב אוף גוד" נעצר בצ'כיה בחשד להריגה