אין תמונה
אוכל אורגני, מכשיר אדים ורוקנ'רול. הרולינג סטונס

חברי להקת "הרולינג סטונס" - הסולן מיק ג'אגר, הגיטריסטים קית' ריצ'ארדס ורוני ווד והמתופף צ'ארלי ווטס - צפויים לנחות הערב (שני) בישראל, לקראת המופע ההיסטורי שיתקיים בעוד יומיים (רביעי, 4.6) בפארק הירקון בתל אביב. הרגע שבו ינחת הערב המטוס הפרטי שלהם בנמל התעופה בן גוריון הוא רגע שיכניס את ישראל סופית לספר דברי הימים של הרוקנ'רול הבינלאומי האמיתי. יותר אורגינלי מזה לא יכול כבר להיות בעולמנו.

מיק טיילור מצטרף

שמחת מעריצי "הרולינג סטונס" צפויה לגדול הערב, כיוון שעם ההרכב הקבוע של הלהקה צפוי לנחות בישראל גם הגיטריסט המיתולוגי מיק טיילור, שניגן בלהקה בשנים המכוננות 1969-1974 והשתתף בהקלטות המקוריות של בלדות קלאסיות כמו "אנג'י" ו-"Wild Horses". טיילור הצטרף עד כה לשלוש הופעות של "הרולינג סטונס" במסגרת הסיבוב הנוכחי באירופה "14 On Fire", בערים אוסלו, ליסבון (שם התארח גם ברוס ספרינגסטין) וציריך. אם לא יהיו שיונויים של הרגע האחרון הוא צפוי להתארח גם על הבמה בפארק הירקון, למרות שעוד אין לכך אישור רשמי. מה שמגדיל, אולי, את הסיכויים שהלהקה תנגן את הבלדה האהובה "Angie".

"הרולינג סטונס" בציריך אמש

כמו כן, "הרולינג סטונס" צפויים לפרסם הערב או מחר באמצעות המדיה הדיגיטלית (אפליקציה, פייסבוק) רשימה קצרה של ארבעה שירים, שמתוכם יוכלו המעריצים בישראל להצביע ולבחור שיר אחד, אותו תבצע הלהקה בהופעה לבחירת הקהל.

עוד רולינג סטונס ב-mako מוזיקה:


המופע ההיסטורי בפארק

ההופעה של "הרולינג סטונס" צפויה להתחיל ביום רביעי, 4 ביוני, בשעה 21:15 בדיוק, כדי לאפשר לשומרי מסורת להגיע מצאת חג  השבועות בשעה 20:26. מופע החימום של רמי פורטיס יתחיל ב-19:45. שערי הפארק ייפתחו כבר ב-17:45.

חברי הלהקה יופיעו על הבמה כשאיתם מנגנים הבסיסט דריל ג'ונס, צ'אק לאבל בקלידים, בובי קיז וטים רייס בסקסופונים, וליסה פישר וברנרד פלאור בקולות רקע. מקהלת החוג למוזיקה של אוניברסיטת תל אביב צפויה להצטרף אליהם בהדרן בשיר "You Can't Always Get What You Want". בפארק הירקון כבר נבנית הבמה עליה צפויים לעלות חברי "האבנים המתגלגלות", כולל "לשון" ארוכה שנכנסת מהבמה המרכזית קדימה לתוך איזור "טבעת הזהב" ויוצרת במת "קאט-ווק" עליה צפויים לפסוע במהלך המופע בעיקר הסולן מיק ג'אגר ואולי גם הגיטריסטים ריצ'ארדס ווד.

מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
כל אחד מקבל סוויטה | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

70 חדרי מלון, סוויטות מלכותיות עם נוף לים

רגע לפני הנחיתה מתפרסמת רשימת הדרישות של הלהקה. עיתון "ישראל היום" מפרסם ש"הסטונס" צפויים להגיע בשעות אחר הצהרים למלון דן בתל אביב, שם הוזמנו להם ולמלווים שלהם כ-70 חדרים. מי שמכיר את ההיסטוריה של הלהקה יודע שלפני 40 שנה הם היו משאירים הרס וחורבן בחדרים של בתי מלון, אבל נדמה שמאז הם נרגעו קצת.

"האבנים המתגלגלות" יתארחו בסוויטות המפוארות שהוכנו במיוחד עבורם הסולן מיק ג'אגר יתארח בסוויטה המלכותית של המלון עם נוף לים, סוויטה שעל מיטתה ישנו עד היום פול מקרטני מ"הביטלס", ברברה סטרייסנד, מדונה וליידי גאגא, וכן ראשי מדינות שהתארחו בישראל. יתר חברי הלהקה יתארחו בסוויטות היוקרתיות האחרות של המלון.

לחות קבועה בסוויטות, אוכל אורגני, ללא בשר אדום

מה שמאוד חשוב לחברי הלהקה הוא שמירה על לחות קבועה בסוויטות שלהם. ולשם כך הותקנו בחדרים מכשירי אדים המאפדרים ויסות של הלחות. כמו כן, "הרולינג סטונס" ביקשו וקיבלו שדרוג של מערכות המוזיקה והשמע בסוויטות. בכל אחת מהסוויטות הותקנה מערכת משוכללת ואיכותית ביותר, במיוחד לקראת הגעת חברי הלהקה האגדית. הסוויטות אף נאטמו בחומרי בידוד מיוחדים למניעת רעשים חיצוניים, כיוון של"סטונס" חשוב שלא יפריעו להם רעשים מהרחוב או מחוף הים במהלך שעות השהייה והמנוחה במלון. חלונות הבוויטות צופו בציפוי מיוחד למניעת חדירת קרני שמש.

ומה בתפריט של ג'אגר, ריצ'ארדס ושאר החברים בלהקה? ההיסטוריה מלמדת שמדובר בהרבה סמים ואלכוהול, אבל המציאות מראה שמדובר באנשים שעברו את גיל 70, ורק מנסים להאריך את חייהם ולא לקצר אותם. לפיכך, חברי הלהקה מקפידים על תזונה בריאה ודיאטה של אוכל אורגני.

שף המלון התבקש להצטייד מראש במגוון אפשרויות להכנת מאכלים אורגניים. לכל אחד מחברי "הרולינג סטונס" נבנה תפריט מיוחד לפי הדיאטה שלו על ידי השף. כמו כן ביקשה הנהלת הלהקה ממטבח המלון להקפיד על בישול בריא, המבוסס על שמן זית, לבשל בשר עוף ודגים ולהימנע מבשר אדום. כליווי לארוחותיהם ביקשו חברי הלהקה לשתות יינות "בורגונדי".