אלבומו השני של אריק ברמן, "II", ייצא בעוד שבוע ויושק בשתי הופעות חגיגיות, בהן יושקו גם סיבוב הופעות ואתר אינטרנט חדש. האלבום כולל 13 שירים שכולם נכתבו והולחנו על ידי ברמן, כשגם הפעם שותפים מרכזיים ליצירתו הם המפיק המוזיקלי משה לוי והרכב הליווי של ברמן, שאחראים על העיבודים. בראיון מיוחד ל mako סיפר ברמן כי רוח השירים באלבום החדש דומה לזו שבקודמו.

אחרי הסינגל הראשון והמצויין "הגשמה עצמית", שלווה בקליפ צבעוני, מוציא היום ברמן את שיר הנושא מהאלבום, שנקרא "שמות" (כמו ספר שמות). השיר עצמו שקט, אבל כמו אצל יוני בלוך, המילים עוסקות בחפירה פנימית לעומק ובתחושות אשמה עצמית: "רק עוד דקה עם המסמר, האמת חשוב שתיאמר: נהייתי בן-אדם קטן, צר וקר וציניקן, פסימיסט, מטיריאליסט, שיינקין-אבן-גבירוליסט, תפוח אדמה ספתי מול הקולנוע הביתי. קנאי לאור ההצלחה, אדיש לחום המשפחה, מי ייתן ואלוהים ינוח את הנשמה שלי".

אלבומו הראשון של ברמן הגיע למעמד "אלבום זהב" וברמן עצמו, חבר כבוד בחבורת רימון לצד מירי מסיקה וקרן פלס, הגיע בזכותו לתואר "איש השנה במוזיקה" של ערוץ 2. הציפיות מאלבומו השני הן לכן מן הסתם גבוהות ואולי אף בלתי אפשריות, בהנחה כי יתקשה הפעם לשחזר את ההישג ההוא.

אריק ברמן יופיע ב"מעבדה" בירושלים (31/1), ובזאפה תל-אביב (2/2, 17:00, 21:00). רוכשי הכרטיסים להופעות אלה יקבלו את האלבום במתנה.