אם שמעתם את אלבומו האחרון של אייל גולן "לא פשוט להיות פשוט" שיצא במרץ האחרון, כנראה שגם אתם כמו רבים לא יכולתם להתעלם מ"פרחים במדבר". השיר המרגש הזה שנכתב על ידי נעם חורב, מספר את סיפורם של יעקב וברכה, זוג שנאלץ להיפרד בעקבות המוות של בן הזוג. הוא תפס את תשומת ליבם של המעריצים ואפילו אייל סיפר שבהופעות שלו הקהל מגיב לשיר בצורה יוצאת דופן ומתרגש כל פעם מחדש. זה מה שהוביל את חורב לצלם עבורו קליפ מיוחד. הוא סיפר לנו על תהליך היצירה.

מאיפה הכרת את הסיפור של ברכה ויעקב?

"אני מעביר סדנאות כתיבה כבר חמש שנים וברכה היא בוגרת הסדנה שלי. היא אישה מבוגרת ומוכשרת שהגיעה אליי עם החלום לכתוב שירים. אני שומר על קשר עם הבוגרים שלי ונוהג להתעדכן, וכשבעלה נפטר היא סיפרה לי את הסיפור בפרטי פרטים ותוך כדי השיר נולד. בזמן הזה שהוא היה בבית והיא דאגה לו, הם הבינו המון. אני חושב שכשהוא נפטר היא כבר הייתה במקום יותר טוב. הייתה שם סוג של סגירת מעגל".

מה אתה חושב שייחד את "פרחים במדבר" משאר השירים באלבום של אייל?

"אני חושב שיש בו משהו שהופך אותו לשיר אהבה קלאסי. כשיושבת לידך אישה מבוגרת וחושפת בפניך סיפור כזה אתה לא יכול להיות ציני. אתה מבין שקלישאתי ככל שיהיה, באמת יש כאן מסע בן 50 שנה שאותו עברו שני אנשים, זה מטורף. אני חושב שבשיר הזה יש המון כוונה ואמת, הוא לא מנסה להיות שום דבר וזאת הסיבה שכל אחד שאהב אי פעם יכול להתחבר. אייל הוא זמר ענק ובסופו של דבר אנחנו רוצים לשמוע אותו שר שיר אהבה מטורף עם פזמון מרגש. כל הגימיקים והשטויות אני פחות מאמין בזה".

איך ברכה הגיבה לשיר כששמעה אותו?

"כשהיא שמעה אותו בפעם הראשונה היא התרגשה והודתה לי. אני חושב שזאת הייתה דרך מצוינת להנציח סיפור אהבה של 51 שנה".

איך צילום הקליפ יצא לפועל?

העבודה המהותית שלך כיוצר היא לכתוב שירים טובים, אבל ברגע שהשיר יוצא לעולם מתחילה עבודה מסוג אחר. אתה צריך לדאוג שהוא והסיפור שעומד מאחוריו יגיעו לכמה שיותר אנשים. אחרי שיצא באלבומו של אייל, התחלתי לקבל מיליון הודעות עליו בכל מקום ואנשים שלחו לי סרטונים שלהם נכנסים איתו לחופה, זה פשוט היה מטורף. אייל העלה פוסט ושאל את המעריצים מה לדעתם השיר הכי יפה באלבום, ומאות אנשים כתבו בתגובות "פרחים במדבר". הבנתי שקורה כאן משהו מאוד גדול והחלטתי לתת לו ערך ויזואלי ולהכיר לאנשים עוד קצת את הסיפור. רב האנשים שעבדו על הקליפ עשו זאת בהתנדבות. מדובר בכמה אנשים שהתאהבו בו ונרתמו ליצירת הוידאו".