משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
מח"ט גבעתי עופר וינטר ומשה פרץ | צילום: שרון רביבו

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
תמונה למזכרת | צילום: שרון רביבו
העצרת החטיבתית הכי מדוברת ומתוקשרת בשנים האחרונות, עצרת חטיבת גבעתי, נערכה אמש באמפי אשדוד, אחרי שחיילי החטיבה התפנו מהקרבות בעזה, ורגע לפני שהם לולים לחזור לשם, עם תום הפסקת האש.

משה פרץ, שחיילי החטיבה, לפי מה שסיפרו ב"גבעתי", העדיפו אותו על פני שרית חדד, הופיע על הבמה ושימח את הגבעתים עם מיטב הלהיטים שלו. חיילי גבעתי הנלהבים נצמדו לבמה מכל עבר, שרו עם פרץ את מילות שיריו, ואף טיפסו על הבמה פעם אחר פעם כדי להתחבק ולשיר עם הכוכב בצמידות.

משה פרץ, שהופיע בהתנדבות, חיבק בחזרה את החיילים, העניק להם תחושה של גיבורים, ונתן הופעה שכולה נתינה ואהבה ללוחמים. לכבוד מיוחד זכה מפקד החטיבה, אלוף משנה עופר וינטר, מגיבורי הניצחון בעזה, שהתכבד בשירת המנון החטיבה "מי שחלם, גבעתי" יחד עם פרץ.

"פיצוץ, וואו, מדהים, אושר בעיניים, גאווה" - במילים אלה מתאר משה פרץ את החווייה שעברה עליו אמש עם חיילי "גבעתי". "לפי מה שהבנתי הם רצו אותי, גם המח"ט דיבר איתי, ואמר לי - אני רוצה אותך בשבילם, תעשה להם כיף. למדתי את ההמנון של החטיבה ושרתי יחד איתו ואיתם. הייתי כל כולי שלהם. זו תחושה כיפית של סיפוק. הם מצידם קיבלו אותי בהרבה אהבה, התחבקו אתי, הצטלמו איתי, שרנו יחד. גם הנגנים שלי וכל הצוות הרגשנו שותפים למשהו גדול".

-מה שרת?
"ביקשו ממני שירים כמו 'אין כמו בבית' ו'אמא' ו'זיקוקים', ושרתי באהבה. כשאתה חייל ואוהב שיר מסוים, הוא ילווה אותך להרבה שנים. ראיתי כל אחד מה מדבר אליו, את ההתפרצות של ההתלהבות. שרתי להם את הדואט שלי 'מול כל העולם' עם ליאור נרקיס: 'אף אחד לא יעצור אותי סתם כך, מגיע לי להיות מאושר'. זה אחרת כשחייל שר את המילים האלה, וכשכולם שרים בכל הכוח זה מקבל משמעות מיוחדת".

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
משה פרץ בהופעה בעצרת חטיבת גבעתי | צילום: שרון רביבו

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
איתי לגבעתי | צילום: שרון רביבו

-והכל בהתנדבות.
"בכלל לא מדברים על כסף. התנדבתי לא פעם ולא פעמיים. הכסף לא משחק תפקיד. הם הרי לא ביקשו כסף כדי להגן על המדינה. הם שומרים עלינו וזה המעט שאפשר לעשות כאמן - לתת חיבוק של אהבה, להחזיר להם קצת קצת על הגבורה שהם הראו במבצע הזה. כזמר ישראלי, להופיע לחיילים זה הדבר הכי כיף שיש".

-ומה עם שרית חדד?
"שרית היא חברה טובה ומופיעה בפני חיילים כל השנה. כל זמר שדיברתי איתו מופיע בפני חיילים ותרם את חלקו. לא שמעתי תגובה רשמית ממנה לפרשה. אני חושב שגורם חיצוני עשה את זה. בעיני אין כאן עניין. פעם אני, פעם היא, כל פעם זמר אחר נותן את שלו וזה בסדר. אין הבדל ביני לבינה. היא זמרת ענקית עם מלא להיטים ולפי מה שהבנתי היא לא נכנסת לפינה. היא תופיע ונמשיך לשיר לחיילים, כי אנחנו אוהבים לתרום, לתת. אני לא יודע מי עשה את זה, אבל אף אחד מהצדדים, לא המח"ט, לא אני ולא שרית, מתעסקים בזה. האגו בצד".

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
שר לחיילים | צילום: שרון רביבו

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
מי שחלם גבעתי | צילום: שרון רביבו

-חזרת אתמול לתקופה שהופעת כחייל?
"לא פעם הופעתי בפני חיילים, בין היתר שנתיים רצופות כחייל בלהקה צבאית, שעבר בכל המוצבים והרמתי לחיילים חיוך על הפנים. גם אתמול ראיתי את הלהקה הצבאית שהופיעה, ופגשתי חבר'ה שעשיתי להם אודישנים והיה מגניב. עם השנים עשיתי סגירות מעגל בהופעות למתגייסים בפארק הירקון עם האגודה למען החייל. הופעתי שם 4-5 פעמים כי לעודד אנשים להתגייס זה חשוב. אני מרגיש יותר מתמיד שאלה שמתגייסים הולכים לקרבי, ויוזמים יותר ממה שהיה בעבר. יש מודעות לנושא, מאז החיבוק של כל המדינה לצבא בזמן המבצע, וכל ההתייחסות למצב המדיני שלנו".

ראוי לציין שעיריית אשדוד תרמה את השימוש באמפי, כולל הלוגיסטיקה שמסביב, ודאגה לכל צרכי המופע, בשיתוף עמותת גבעתי.

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
מתנדב | צילום: שרון רביבו

משה פרץ בגבעתי (צילום: שרון רביבו)
עושה שמח | צילום: שרון רביבו