הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022 מיכאל בן דוד מקיים ברגעים אלה בתל אביב מסיבת עיתונאים ראשונה אחרי ששב מטורינו. בן דוד כזכור לא הצליח להעפיל לאירוע הגמר וזו הפעם הראשונה מזה שמונה שנים שישראל מסיימת את דרכה בחצי הגמר.

"נחתי בראשון בלילה. אחרי חוויה מטורפת של האירוויזיון, אני בחיים שלי לא חשבתי שאני אעבור משהו כל כך מדהים ועוצמתי. נורא פחדתי בהתחלה כי כולם אמרו לי שזו חוויה לא קלה. ועברו הרבה מים בנהר עד שטסתי אני כל כך גאה להגיד שהייתה לי כל כך מטורפת. אני לא מתחרט על שום דבר".

כשהוא מדבר על חרטות, הדבר הראשון שעולה לראש כמובן הוא תקרית הנשיקה עם מנחי האירוויזיון, לאורה פאוסיני, אלסנדרו קטלאן ומיקה. הוא לא התעלם מהמקרה והגיב: "הם התראיינו ואז נכנסתי להם לפריים עם הדגל, וכמובן שאני אנשק אותם, אנחנו ממדינת ישראל, מדינה של חום ואהבה. אני יכול להגיד שאם לא היה לי את הדגל לא הייתי נכנס וזה לא היה מעניין אותי להיכנס".

"אנשים לא יודעים, הייתי שבועיים בטורינו. במהלך השבועיים האלה היו לנו מלא ראיונות, שטיחים גדולים, מכתב לכתב. כמות האנטישמיות שנחשפתי אליה", חשף בן דוד, "'אה, אתה מישראל? אנחנו לא רוצים. תודה'. והמתמודדים שהייתי איתם, שלדון מאוסטרליה ושאנל מספרדת, כשהתראיינו והם קראו לי לראיון - אמרו להם 'לא, הוא מישראל', אבל האנטישמיות הזו נשארת איתך".

"ואז כשישבתי באולם ואני רואה במוניטור את כל השידור, מלא דגלי ישראל אף אחד לא מצולם, מלא. אף אחד לא מצולם. כל הזדמנות שתהיה לי להניף את הדגל אני אניף בין אם זה להיכנס לשופטים או לעשות בנג'י לנאמבר של זמר אחר".

בן דוד הספיק כבר להשיק את הקריירה שלו באופן רשמי, כששחרר את סינגל הבכורה שלו ביום ראשון, "לא להיות אני".