סמנתה פוקס 1 (צילום: Kristian Dowling, GettyImages IL)
לגעת בה בכרמיאל. סמנתה פוקס | צילום: Kristian Dowling, GettyImages IL

כוכבת הפופ הבריטית משנות השמונים סמנתה פוקס הגיעה ארצה על מנת להשתתף במופע המרכזי של פסטיבל המחולות בכרמיאל. פוקס, שהתפרסמה באמצע האיטיז עם להיטים כמו "Touch Me" ונודעה בזכות ממדי גופה הנדיבים, מופיעה עם מיטב להיטיה במסגרת המופע הססגוני "חגיגה לטינית".

לצד פוקס מופיעות להקות דרום אמריקאיות מעוטרות, כמו להקת הסלסה הייצוגית של קולומביה, להקת הייצוג הלאומית של צ'ילה, להקת הקוצרים מברזיל ורקדניות ישראליות נבחרות דוגמת מירה עוואד, ליאורה ו-אורנילי אזולאי. למעריצי סמנתה פוקס משנות השמונים שמצפים למצוא על הבמה את אותה דיווה סקסית עם נתונים טבעיים מושכים צפויה אכזבה, שכן פוקס הצהירה לפני כעשור שנים שהיא מאוהבת במנהלת האישית שלה, ואף עברה ניתוח הקטנה.

פעם שלישית בארץ

זו הפעם השלישית בה מגיעה סמנתה פוקס להופעה בישראל. הפעם האחרונה, ב-2001, הסתיימה באכזבה, כאשר פוקס הגיעה ארצה להופיע בפסטיבל אייטיז ונותרה ללא הופעה אחרי שהמפיק שהזמין אותה ארצה ביטל את קיום הפסטיבל בו היתה אמורה להופיע. בקיץ שעבר הופיעה פוקס לצד הזמר אדם על ספינת שעשועים שהפילגה מישראל לרודוס.

כוכבת פופ סקסית

סמנתה פוקס התפרסמה בגיל 16, חשופת חזה, בעמוד 3 של הצהובון הבריטי "The Sun". באמצע שנות ה-80' החלה בקריירה מוזיקלית, כשאביה כריסטופר פוקס מנהל את עסקיה. בשנת 1986 זכתה לפרסום בינלאומי עם הצלחת הלהיט"Touch Me", שהפך לאחד השירים המזוהים עם הפופ באייטיז. באותה השנה הוציאה את אלבום הבכורה שנקרא על שם הלהיט וזכתה להצלחה גדולה. בישראל נמרחו תמונותיה והפוסטרים שלה בלבוש מינימלי בשבועוני הנוער.

סמנתה פוקס 2 (צילום: Kristian Dowling, GettyImages IL)
באה בפוקס. סמנתה פוקס | צילום: Kristian Dowling, GettyImages IL

מכאן החלה ההתדרדרות בהצלחה: ב-87' הוציאה אלבום שני שנקרא "סמנתה פוקס", שהצליח פחות מקודמו, אך הגיע למקום 22 ברשימת האלבומים הנמכרים לאותה שנה. אלבומה השלישי "אני רוצה להנות" (1988), הצליח אף פחות, ורק שיר הנושא הצליח מתוכו כסינגל. אלבומה הרביעי "רק לילה אחד" (1991) נכשל מסחרית. אלבומה הבא ב-92' היה אוסף להיטים שלמעשה סיכם את הקריירה הקצרה שלה.

כל נסיונות הקאמבק כשלו

פוקס ניסתה לחזור ב-88' באלבום עם השם החביב "המאה ה-21 פוקס" אך גם הוא נכשל מסחרית. אלבומה הבא "מביטה בך, מביט בי" יצא ב-2002 ושנה לאחר מכן הוציאה בהפקה עצמית אלבום הופעה המתעד את אחת מהופעותיה בפני קהל ביפן ב-89'. ב- 2004 הוציאה אלבום גרסאות שלישי לשירים מכל אלבומיה, וב- 2005 הוציאה את אלבומה האחרון עד כה "מלאך עם עמדה".

פסטיבל המחולות בכרמיאל נמשך שלושה ימים, במהלכם מתקיימים עשרות מופעים בהם רוקדים אלפי משתתפים מהארץ ומהעולם. בנוסף, בלב הפסטיבל מתקיימות הרקדות ענק לצלילי מוזיקה ישראלית "חוצת גבולות" של גיל, מין ושפה בהשתתפות מיטב המרקידים.

>> מאש ודרוב ברמיקסים לאייל גולן ושלומי שבת