השיר הזה הוא הדואט שכל המדינה מחכה לו, שיר שנכנס לפנתיאון המוזיקה הישראלית כרגע היסטורי מיד עם יציאתו  המרגשת (שלא לומר מצמררת) - שלמה ארצי מארח את אריק איינשטיין בשיר "חוזרים הביתה", במפגש ענקים חד-פעמי בין שתי אגדות-על במוזיקה הישראלית, בשיר שהמילים שלו והמשמעות שלהן היא שיא הישראליות. אין יותר ישראלי מהשיר הזה.

את "חוזרים הביתה" כתב והלחין שלמה ארצי ועיבד והפיק מוזיקלית גיא בוקאטי, המעבד הצמוד של איינשטיין בשנים האחרונות. השורה האחרונה בשיר, "ניפגש באיזו הופעה", מרמזת לעובדה שאריק איינשטיין לא הופיע על במות כמעט 30 שנה, ולתקווה הכמוסה של שלמה ארצי להיות זה שיגרום לו לחזור לבמה, ולו להופעה אחת קטנה.

"חוזרים הביתה"

"בנקודה שבה הכל מתחיל תגיד לי, האם ליבך בוכה מאושר או כאב? האם אתה זוכר רגעים אינטימיים, בהם אתה פותח את הלב

בנקודה שבה הכל ממשיך יש קושי, תמיד האמנתי שבאמת יהיה רק טוב, ולפעמים כשהופיע רגע אושר, ניסיתי רק לשמור שלא ייעלם בסוף.

פזמון: עומדים על שביל חיים חוזרים הביתה, שנינו נעים בין אהבה לבין בריחה, בנסיעות הארוכות הייתי שר לה, האם על מה שבאמת קרה לך?

עומדים על שביל חיים בתוך החושך, שים לב הטוב מגיע בדממה דקה, כשהרחוב מתחיל להתעורר בבוקר, הרעש הגדול מכסה את השתיקה.

בנקודה שבה הזמן עוצר לרגע, האם פגשת לפעמים את הבדידות? הייתי נעמד לא פעם ומחכה לה, מת להרגיש אצלה האיש הכי אהוב.

פזמון: עומדים על שביל חיים חוזרים הביתה...

בנקודה שבה הכל מתחיל בלי רשע, האם אפשר לחיות בתוך בועה? תקשיב לרוח וללב יש צל חומק שם, להתראות באיזו הופעה...".

אריק איינשטיין: "אני אוהב את התוצאה; קיבינימט, מה אכפת לי מה יגידו"

אין תמונה
צמרמורת. אריק איינשטיין ושלמה ארצי יחד

בראיון ל"ידיעות אחרונות" אומר הבוקר אריק איינשטיין: "למה אני צריך להגיד משהו? השיר לא מדבר בעד עצמו? את האמת, כשעלה הרעיון לשיר משותף שלי עם שלמה, התגובה הראשונה שלי היתה הסתייגות, חשבתי שאנשים יתעסקו יותר בפיקנטריה, בגימיק של שני זמרים מפורסמים שמשתפים פעולה, וזה לא היה לרוחי.

"אבל אז, במחשבה שנייה, אמרתי לעצמי: 'קיבינימט, מה אכפת לי מה יחשבו?' השיר מצא חן בעיני, נראה לי שיתאים, וחשבתי שיהיה טוב אם נקליט אותו. הלכנו על זה, וצריך לתת הרבה מילים טובות למוזיקאי גיא בוקאטי שעשה עיבוד יפה, הפקה טובה, עבודה נהדרת. אני מאוד אוהב את התוצאה".

שלמה ארצי: "אני מאוד מתרגש, אוהב את אריק עוד מגיל 16"

אריק איינשטיין ושלמה ארצי קולאז' (צילום: אור גץ)
"אני אוהב את אריק מגיל 16". אריק איינשטיין ושלמה ארצי באיורים על פי דמויותיהם הצעירות | צילום: אור גץ

ושלמה ארצי מוסיף בראיון ל"ידיעות אחרונות": "אני מאוד מתרגש, אני נורא אוהב את אריק, עוד מגיל 16, הרבה לפני שהוא ידע בכלל שאני אוהב אותו. לא חשבתי שאעשה איתו שיר אי פעם. עצם זה שיצא הדואט, זה כבר נס. התוכן שם מרגש אותי, השיחה בינינו לאורך השיר.

"אריק ואני עבדנו על השיר כל אחד לחוד ובסוף התהליך נפגשנו באולפן. אני חייב לומר שבוקאטי טיפל בשיר באהבה גדולה מאוד, וגילי פלדמן, הפסנתרן, עזר מאוד לחיבור הזה".

הקליפ: אריק איינשטיין בצילומים מ"מציצים"

בקליפ שיוצא היום יחד עם השיר מככב אריק איינשטיין בצילומי עבר שלו, בעיקר מסרט הפולחן "מציצים" (איינשטיין לא הצטלם במיוחד עבור הקליפ), כששלמה ארצי מופיע גם הוא בצילומי שחור-לבן שלו מהסרט "חסמב"ה" ומקליפ ישן שלו משנות ה-70'.

בנוסף, שלמה ארצי מופיע בקליפ כפי שהוא היום ובצבע, כאשר הוא ואמנים מפורסמים אחרים מאזינים לשיר - בנו בן ארצי, המוזיקאי גיא בוקאטי שהפיק ועיבד את השיר, הנגנים שלו, ביניהם פיטר רוט ואבי סינגולדה, הקומיקאים מריאנו אידלמן, אלי פיניש, יובל סמו, רועי בר-נתן (ארבעתם מהקאסט של "ארץ נהדרת") וגורי אלפי.

מי שעוד מאזינים לשיר הם הצוות שסביב ארצי - המפיק המוזיקלי של אלבומו פטריק סבג, אשת יחסי הציבור רותי מרום, המפיקה שלו ועוד, וגם דמויות ישראליות לא מוכרות שצולמו ברחוב. את הקליפ ביים ירון שילון, במאי-הבית של שלמה ארצי, שתיעד את הקלטות אלבומו האחרון לסרט שישודר בפסח בערוץ 2.

סינגל ראשון מהאלבום החדש של שלמה ארצי

הדואט המיוחד "חוזרים הביתה", שעצם יציאתו מרגשת מאוד, יוצא כסינגל הראשון מתוך האלבום "אושר אקספרס", אלבומו החדש של שלמה ארצי, שייצא לקראת חג הפסח הקרוב, בהפקתו המוזיקלית של פטריק סבג. האלבום צפוי לכלול דואטים נוספים של ארצי, עם דודו טסה ועם אברהם טל, אך אינו מוגדר כ"אלבום דואטים". באלבום משתתפים גם הזמר אמיר דדון שתורם מקולו המיוחד, ובן ארצי, בנו של שלמה, שהשתתף בנגינה.

לאלבום "אושר אקספרס"  מתוכננת מהדורה מיוחדת, "לימיטד אדישן" - גרסה מהודרת הכוללת בונוסים בלעדיים. בנוסף, במקביל להוצאת האלבום בדרכים המסורתיות יושק האלבום בגרסת אפליקציה סלולארית של חברת "מוביאפי", שתהווה מארז מושלם של האלבום, אשר יכלול לצד השירים, את הקליפים, אלבום תמונות דיגיטאלי המורכב מעטיפת האלבום, עדכונים שוטפים על סבב ההופעות שיתלווה עליו בהמשך, וקיר בו יוכלו המשתמשים באפליקציה להגיב, לשתף ולתקשר עם אחרים.