מחווה לאלבום קלף, פסטיבל הפסנתר, דיאנה גולבי (צילום: אביחי לוי)
דיאנה גולבי | צילום: אביחי לוי

העיר חיפה נמצאת על קצה טווח הטילים של החמאס מעזה, ובכל זאת ייפתח הערב (שני, 21.7) בעיר התחתית פסטיבל מוזיקה אלטרנטיבית מיוחד במינו. כל מי שהתאכזב מביטול פסטיבל "אינדי סיטי" בירושלים בסוף השבוע הקרוב, וכל מי שמרגיש לא נעים ליהנות ממוזיקה אלטרנטיבית בתל אביב המופצצת - מוזמן להצפין הערב ומחר (שלישי) לעיר הכרמל.

כותרת הפסטיבל היא "חיפה 100 לייב - מרתון מוסיקת אינדי בעיר התחתית". מהותו: במשך שני ערבים יופיעו מאה אמנים ב-18 לוקיישנים בעיר התחתית של חיפה: ברים, פאבים, גלריות, סמטאות, מרפסות ואפילו בסניף דואר המקומי. הכניסה לכל ההופעות חופשית לגמרי.

הניהול האמנותי הופקד בידיו של איסר טננבאום, מתופף להקת "רוקפור", ואחת הדמויות האהובות בסצנת הרוק המקומית, שעבר להתגורר בחיפה בעקבות אהבה.

אביב גפן, רומי חנוך (צילום: נועה מגר)
רומי חנוך, Barvaze | צילום: נועה מגר

בין המופיעים, אמנים מוכרים ומוזיקאים צעירים, שגדלו בעיר חיפה: נעם רותם, ערן צור, להקת "איבי הנחל" של הגיטריסט אופיר בר-עמי (מ"איפה הילד"), להקת הפאנק USELESS ID, להקת הפאנק "קילר הלוהטת" של יורם מארק-רייך האגדי, ענת בן חמו, טל-כהן שלו, BUSH BABIES, מייקל קוברין, THE ORIONS, זאגה זאגה,רונית מן והכובעים  ועוד.

כמו כן יופיעו אמנים שמשיקים אלבומים והרכבים חדשים ומתחדשים: עמיר לב עם אלבום חדש, אבנר שטראוס עם אלבום חדש, ג'נגו (עמיר רוסיאנו) עם הטריו המיתולוגי, אפרת כהן בהרכב אקוסטי חדש עם קרני פוסטל ('FAGA GALOURE').

על הבמות יעלו בין היתר גם כמה וכמה "ממשיכי דרך": רומי חנוך, הבת של שלום חנוך, סולנית להקת BARVASE. עמרי מורל, הבן של יעל לוי, בהרכב "גובולינו", גיא דגן, הבן של צילה ועזרא דגן, בלהקת "THE HEEBY GEE BEES", עדן בכר, הבן של ירון בכר, מתופף להקת THE FIRM. לירון עמרם, הבן של אהרון עמרם, ב"לירון עמרם והפנתרים".

צופי הטלוויזיה יוכלו לזהות בעיר התחתית של חיפה את דיאנה גולבי (זוכת "כוכב נולד"), רוני פרי, עמנואל פוצ׳ שטיינבאום, ואוהד ריין Old Man River (דה-וויס) ואת חן לוי (The X Factor).

עוד הופעות שכדאי לשים אליהן לב: להקת "הדמעות" עם אפיק פלג, יונתן מילר ודורון רפאלי, מיקי שביב, "ענבל והמחליפים" (עם משה לוי), "Bones Band" (עם דני מקוב),

נעם רותם (צילום: אופיר אייב)
נעם רותם | צילום: אופיר אייב

ערן צור ואנסמבל מיתר – עלבון (ליאור שדה) (תמונת AVI: mako)
ערן צור | תמונת AVI: mako
איפה הילד, אופיר בר-עמי (צילום: אורית פניני)
אופיר בר-עמי, "איבי הנחל" | צילום: אורית פניני
עמיר לב, שיעור מולדת (צילום: עידו קליר)
עמיר לב | צילום: עידו קליר
שלום חנוך, מיקי שביב (צילום: דרור נחום)
מיקי שביב | צילום: דרור נחום

אין תמונה
Useless ID