דיאנה גולבי לה פצ'נגה (צילום: רענן סולומונוביץ)
נהנתה והתרגשה. דיאנה גולבי בהופעה | צילום: רענן סולומונוביץ

דיאנה גולבי פתחה אמש בבר ה"לה פצ'נגה" בכפר סבא את סיבוב ההופעות החורפי שלה, הכולל שירים מאלבום הבכורה שצפוי לצאת בהמשך השנה. מלווה בגיטריסטים רועי בוקריס ואביב בן עזרא עלתה גולבי לבמה הקטנה לעיני כ-60 איש וביצעה 16 שירים, מתוכם שמונה שירים חדשים מהאלבום הצפוי וכן את השיר "לשבת ולחכות", שכבר יצא ממנו.

כיום היא זמרת טובה יותר

המופע הזה הזכיר שגולבי לא נעלמה, אלא רק לקח לה קצת יותר זמן אחרי הזכייה שלה בעונה השמינית של "כוכב נולד". היא עצמה אמרה כבר בתחילת ההופעה: "יש את התיאוריה הזו שמי שזוכה ב'כוכב נולד' נעלם והמקום השני הוא זה שמצליח, אז כל הכבוד לעידן עמדי, אבל לי לקח קצת יותר זמן והנה אני פה". בהמשך המופע נתנה גולבי קרדיט גדול למפיק המוזיקלי שלה, לואי להב, שנכח בקהל.

המופע החדש של גולבי, אקוסטי ברובו, אולם כולל גם כמה נאמברים עם גיטרה חשמלית (ולעיתים גם שתי חשמליות). כזמרת גולבי מוכיחה בו שהיא הלכה קדימה, ויודעת להגיש שירים היטב מבעבר, בסגנון הרוקיסטי המוכר שלה, עם גיוון ושיפור ברמת ההבעה של רגשות בתוך השיר.

דיאנה גולבי לה פצ'נגה (צילום: רענן סולומונוביץ)
פתחה עם "שביל הבריחה". דיאנה גולבי בהופעה בלה פצ'נגה | צילום: רענן סולומונוביץ

דיאנה גולבי פתחה את ההופעה בביצוע סולו, רק היא והגיטרה, ל"שביל הבריחה", שיר הזכייה שלה מגמר כוכב נולד. אחריו ביצעה שניים חדשים: "הכתובת על הקיר" במקצב רוסי שכלל השתוללות שלה עם הגיטרה, ו"תום", שיר מעולה על חוויות של בחורה בתל אביב עם כמה הברקות טקסטואליות. השיר הרביעי היה קאבר ל"The Best Of You" של הפו פייטרז. אחריו הגיעו ארבעה שירים חדשים: "קצה היום", בו הזכירה דיאנה את כריסי היינד מהפריטנדרס. השיר השישי, "ערפל", רוקנ'רול-בלוזי טוב עם מקצב קטוע, אותו הלחינה גולבי בעצמה.

דיאנה גולבי לה פצ'נגה (צילום: רענן סולומונוביץ)
תשעה שירים חדשים. דיאנה גולבי בהופעה | צילום: רענן סולומונוביץ

שיר חדש נוסף בשם "המיתר", היה מעין בלדת אהבה נוגה ומיוסרת שהתפתחה לדרמה והזכירה את יהודית רביץ במיטבה. השמיני בהופעה היא "פחות או יותר" או כמו שיקרא לו כל מי שישמע אותו - "מזל שיש אותי". אחריו הגיעו ברצף שלושה קאברים: ביצוע יפה וחזק ל"Thank You" של אלאניס מוריסט, זמרת שהשפיעה על גולבי. "כשאת עצובה" של עמיר בניון "Fire" של ברוס ספרינגסטין.

דיאנה גולבי לה פצ'נגה (צילום: רענן סולומונוביץ)
"כל הכבוד לעידן עמדי". דיאנה גולבי בהופעה | צילום: רענן סולומונוביץ

השיר ה-12 במופע היה הסינגל "לשבת ולחכות", שנשמע יפה יותר מבגרסת האולפן. אחריו שרה וניגנה דיאנה את "מבול" של קרן פלס יותר טוב מהמקור. את השיר הבא, "במקום", קיבלה דיאנה מנדב קדמון, בוגר אחר של כוכב נולד, שהמפגש איתו נראה לה מעט הזוי.

דיאנה גולבי לה פצ'נגה (צילום: רענן סולומונוביץ)
קאברים לאלאניס מוריסט, הפו פייטרז וברוס ספרינגסטין. דיאנה גולבי בהופעה | צילום: רענן סולומונוביץ

את השיר "חטאים" שבא אחריו היא קיבלה מאיתי פרל. "זה שיר שצריך ביצים כדי לשיר אותו ומצאתי את הביצים", אמרה גולבי, ושרה כששתי גיטרות חשמליות פותחות בסטייל שמזכיר את "וודו צ'יילד" של ג'ימי הנדריקס ומלוות אותה. רוקנ'רול. השיר איתו סיימה את ההופעה היה "Lake Of Fire" של ה"Meat Puppets", כשבמקום לרדת להדרן ולחזור דיאנה נשארה לשבת. עכשיו יש לה הרבה סיבות לחייך.

דיאנה גולבי לה פצ'נגה (צילום: רענן סולומונוביץ)
עם הגיטריסט אביב בן עזרא. דיאנה גולבי בהופעה | צילום: רענן סולומונוביץ

>> כרטיסים זוגיים להופעות של דיאנה גולבי