השיר "הללויה", אותו כתב והלחין לאונרד כהן יצא לפני כמעט 40 שנה, ובכל זאת אין אחד שלא מתרגש ממנו בכל פעם מחדש. לאורך השנים היו מאות ביצועים לקלאסיקה העל זמנית הזאת, ועדיין, בביצוע של ואלרי חמאתי ותמיר גרינברג שהיה הערב (שלישי) ב"הכוכב הבא" היה משהו אחר ומיוחד, ולא סתם הוא גרם לפאנל שופטים שלם לקום על הרגליים ולמחוא כפיים.

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

ולארי חמאתי, ידועה בתור זאת שגורמת לאיתי לוי לבכות בכל פעם שהיא דורכת על הבמה, ותמיר גרינברג הפגין את הייחודיות שלו בשנייה שהוא פתח את הפה והתחיל לשיר. לכן, מהרגע הראשון היה ברור שהשילוב בין השניים יהיה מסקרן ומפציץ, אבל אי אפשר היה לצפות לגודל הדבר שנשמע על הבמה. כשרותם סלע אמרה "זה לא מגיע ליותר מזה, זה השיא, תנצור את הרגע הזה", היא לא ידעה כמה היא צודקת, ואין ספק שזכינו להאזין לאחד הביצועים המצמררים ביותר לשיר האהוב. 

תמיר גרינברג וואלרי חמאתי – "Hallelujah" (צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12)
התרגשו עד דמעות | צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

מה שהפך את הביצוע לכל כך מיוחד היו הבחירות הלא שגרתיות של השניים, שיצקו בו אלמנט מרענן וייחודי. הפתיחה של תמיר בחצי שירה – חצי דיבור הפנטה ברגע, והקטעים בערבית שולארי הכניסה יצרו משהו חדש בתוך קלאסיקה ישנה ומוכרת. איתי לוי הצטמרר מהבחירה הזאת ואמר בהתרגשות "איזה דו קיום מהמם, איזה כיף לראות את זה. זה הדואט הכי טוב שהיה כאן עד עכשיו". ובדיוק לזה כיוונו ולארי ותמיר כשבחרו להגיש את השיר בצורה הזאת, הסבירה ולארי כשהיא מנסה לעצור את הדמעות: "זה שיר שהוא על זמני ומדבר לכל האומות בעולם, לקבל את התגובות של כולם על משהו שהוא בשתי שפות וכשכל אחד מהעולם שלו - רק הזכיר לי כמה מוזיקה היא אם כל השפות". 

>> חולמים להיות בקהל בגמר הכוכב הבא? הירשמו

השילוב בין השניים הוליד את אחד הדואטים הכי יפים שנראו בתוכנית וסטטיק הגדיל ואמר "לא רק שזה היה הדואט הכי טוב, זה היה הביצוע הכי טוב ששמעתי לשיר הזה אבר", ואין ספק שמדובר במחמאה ענקית כשמדובר בשיר שכמות הביצועים אליו היא מטורפת. גם אסף לא נשאר אדיש לנוכח השילוב בין צמד הזמרים "בחלק האחרון ששרתם ביחד גיליתי בכל אחד מכם גוון אחר שלא היה שם קודם". 

ואלרי חמאתי ותמיר גרינברג (צילום: הכוכב הבא, קשת 12)
השילוב שהוליד ביצוע היסטרי. ואלרי ותמיר | צילום: הכוכב הבא, קשת 12

אחד הדברים שבלטו בדואט היה הדינמיקה המושלמת שהתחוללה בין השניים, או כמו שנינט תיארה את זה: "היה משהו בכבוד שנתתם אחד לשני, בשקט שלכם", שירי הוסיפה "כל אחד הביא את עצמו בצורה כל כך יפה ונקייה". הנוכחות של שניהם על הבמה הייתה כמו כוח מתפרץ - אי אפשר להתעלם ממנה - גם כשהיא מתרחשת בשקט, וקרן פלס החמיאה על כך לתמיר "גם כשלא שרת ורק הסתכלת עליה, הרגשתי פרפורמר על הבמה, זאת תכונה מאוד מאוד גדולה".