אין תמונה
קראתי תהילים והבנתי שאני מצטרף לקרב. בנאי

אביתר בנאי מוציא היום את "אותיות פורחות באויר", שיר ראשון מאלבומו הרביעי "לילה כיום יאיר", שייצא לקראת הקיץ בחודש יוני. ללחן של השיר שותף אמיר צורף, שותפו המוזיקלי של בנאי עוד מאלבומו הקודם "עומד על נייר", אלבום שהגיע למעמד אלבום זהב והוביל לסיבוב הופעות מוצלח.

מילות הפזמון של השיר מוכיחות שבנאי נשאר אותו כותב משובח כשהיה באלבומיו הקודמים: "יומנים נשרפים אותיות פורחות באויר / אנ'לא יודע לאן אני ממשיך מכאן / פשוט מוכרח ללכת / משאיר זאב בודד וערפל כבד / תמונות על הקירות / מדליק את האש ומבקש / לא להביט לאחור".

אביתר בנאי: "פחד מפני השינוי והלא נודע"

"השירים לדיסק נכתבו בחודש אחד בדירה הקודמת שלנו ברמת גן, ימים של התעוררות והתחדשות. ימים של בחירה. בחיים. באמונה. מצד שני פחד מפני השינוי והלא נודע. פחד מפני מה יגידו החברים והמשפחה", כותב בנאי עם יציאת השיר. "היה לי חדר קטן בבית עם יציאה למרפסת וספה ישנה בחוץ, ניגנתי הרבה ושירים יצאו זה אחר זה.

"את השירים השמעתי לאמיר צורף, שותף, ובן זוג לעולם הניגון שלי, זיווג משמיים. אמיר שמע את השירים והתחיל לשייף ולזכך אותם, לקרב אותם זה אל זה ואל העולם. אנחנו מנגנים ביחד מההקלטות של הדיסק הקודם "עומד על נייר",עשינו ביחד מאז המון הופעות, ביחד עם רועי שקד ועודד שכטר שניגנו בסיבוב ההופעות של הדיסק הקודם וממשיכים איתי ביחד מאז. אנחנו מרגישים ונשמעים כמו להקה. להקת ציפורים.
את העיצוב והאיורים לדיסק עשה חברי היקר והגבוה, עירד דיין.

"מזמורי תהילים האירו לילות של שינוי ובדידות"

"השם 'לילה כיום יאיר' הוא חלק מפסוק בתהילים. דוד המלך,שכתב את ספר השירה העתיק הנ"ל, היה לוחם ומשורר. שיריו מלאים מאבק בין כוחות אפלים לכוחות מאירים בנשמתו. מזמוריו של הספר הזה האירו לילות של שינוי ובדידות בדירת רווקים ברחוב דובנוב בתל אביב לפני שבע שנים כשהבנתי שאני מצטרף לקרב".

אביתר בנאי יחשוף שירים נוספים מאלבומו החדש בהופעותיו הקרובות: "צוותא" תל-אביב ב-25.3 ו"העבדה" בירושלים ב-14.5.