השיר הישראלי המושמע ביותר בתחנות הרדיו בארץ בשנת 2009 הוא "עץ ירוק מפלסטיק" של מרגלית צנעני (מילים: אסף אטדגי, לחן ועיבוד: יונתן אמבר וישראל קמחי), שהושמע כ-1095 פעמים.

כך עולה מנתוני אקו"ם, הארגון האחראי לשמירה על זכויות היוצרים בישראל ומסכם שנה במוזיקה הישראלית והלועזית. השיר הלועזי המושמע ביותר על פי אקו"ם הוא "The Fear" של לילי אלן, עם 800 השמעות.

במקום השני הישראלי נמצא השיר "שאריות של החיים" של אמיר דדון (מילים ולחן: עידן רייכל) מהפרויקט של עידן רייכל, עם 1015 השמעות. המקום השלישי שייך למאור כהן עם השיר "לילה עיר", אותו כתב והלחין, ושזכה ל 958 השמעות במקום הרביעי שרית חדד עם 918 השמעות של השיר "מרוץ החיים", שיצר עבורה הנרי. הנרי נמצא גם במקום החמישי עם "מה עם אהבה", שיצר עבור עידן יניב, עם 908 השמעות.

"הפיל הכחול" במקום העשירי

במקום השישי אביתר בנאי עם 904 השמעות ל"אותיות פורחות באוויר", אותו כתב, והלחין יחד עם אמיר צורף.אחריו דור דניאל עם 890 השמעות ל"מקום לצידך" פרי עטו. שביעית מאיה בוסקילה עם 870 השמעות ל"נשמתי", שהלחין צביקה פיק למילים של דורון מדלי.

אחריה שלומי סרנגה עם 858 השמעות ל"מונו" (מילים: יוסי גיספן, לחן: דקלה דורי), וסוגרת את העשירייה הישראלית המובילה להקת "הפיל הכחול" עם 815 השמעות ללהיטם "יסמין", שיצרו לירון אטיה ודניאל ברקת.

הקילרז בפנים

אין תמונה
הפחד כבר נעול אבל עדיין משתק. לילי אלן

רשימת השירים הלועזיים המושמעים כוללת במקום השני את ג'יימס מוריסון ונלי פורטדו עם "Broken Strings" ו 638 השמעות. אחריהם ריהאנה עם 612 השמעות ללהיט "Rehab". רביעי קנייה ווסט עם 558 השמעות ל-"Heartless" וחמישית ליידי גאגא עם 535 השמעות ל-"Poker Face".

חמשת השירים הנוספים בעשירייה הפותחת של מצעד ההשמעות הלועזי: ה Killers עם 505 השמעות ל-"Human" ,לילי אלן עם 478 השמעות ל "It's Not Fair", הפוסיקאט דולז עם 468 השמעות ל "Jai ho", מראז ג'ייסון, עם 442 השמעות ל "I'm yours" ופולארקרייס 18 עם 405 השמעות ל "Allein Allein".

יש לציין כי הנתונים נאספו מתחנות הרדיו הנמצאות בהסדר קבוע עם אקו"ם.

עשרת הלהיטים שעשו את 2009, וסיכום העשור במוזיקה הלועזית