הרולינג סטונס נחתו בישראל (צילום: אורית פניני)
מימין לשמאל: רוני ווד, קית' ריצ'ארדס, צ'רלי ווטס ומיק ג'אגר. "הרולינג סטונס" בישראל! | צילום: אורית פניני

חברי להקת "הרולינג סטונס", אגדות רוקנ'רול אמיתיות בעודם בחיים, נחתו הערב בשעה 20:48 בנמל התעופה בן גוריון במטוס הפרטי של הלהקה, לקראת המופע ההיסטורי שיתקיים בעוד יומיים (רביעי, 4.6) בפארק הירקון בתל אביב לעיני עשרות אלפי מעריצים. זהו ביקור ראשון של "הרולינג סטונס" כלהקה בישראל.

נחיתתה בארץ של להקת הרוקנ'רול הגדולה בתולדות המוזיקה הפופולרית מהווה רגע היסטורי אמיתי, שמכניס את ישראל סופית לספר דברי הימים של הרוקנ'רול הבינלאומי, ושמה את ישראל באופן הכי מוחשי על מפת הרוק העולמית. הישג ענק למפיק שוקי וייס, שחלם שנים להביאם לארץ ועבד על הפרויקט עשרים שנה.

סוויטות מיוחדות, 70 חדרי מלון

ככל הנראה, "הרולינג הסטונס" צפויים לקיים מחר מעין חזרה קצרה או בדיקת סאונד על הבמה בפארק הירקון, ואולי אף יבקרו בכותל המערבי בירושלים. לוח הזמנים של הלהקה עלול להשתנות לפי גחמות חבריה, אבל בדרך כלל הם נוטים לבדוק את ציוד ההגברה בעצמם לפני כל הופעה, מטעמי יסודיות.

הסולן מיק ג'אגר, הגיטריסטים קית' ריצ'ארדס ורוני ווד והמתופף צ'ארלי ווטס (שחגג היום יום הולדת 73), יחד עם שאר הנגנים, הזמרות והמלווים, צפויים ללון בזמן שהייתם בישראל מלון דן בתל אביב, שם הוזמנו להם כ-70 חדרים, ביניהם סוויטות מפוארות. רשימת הדרישות המלאה שלהם נמצאת כאן.

המטוס של הרולינג סטונס (צילום: אורית פניני)
המטוס הפרטי של הלהקה נוחת בישראל | צילום: אורית פניני
הרולינג סטונס נחתו בישראל (צילום: אורית פניני)
START US UP! | צילום: אורית פניני

מיק טיילור הצטרף!

שמחת מעריצי "הרולינג סטונס" גדולה הערב עוד יותר, כיוון שעם ההרכב הקבוע של הלהקה נחת בישראל גם הגיטריסט המיתולוגי מיק טיילור, שניגן ב"רולינג סטונס" בשנים המכוננות 1969-1974 והשתתף בהקלטות המקוריות של בלדות קלאסיות כמו "אנג'י" ו-"Wild Horses". טיילור הצטרף עד כה לשלוש הופעות של "הרולינג סטונס" במסגרת הסיבוב הנוכחי באירופה "14 On Fire", בערים אוסלו, ליסבון (שם התארח גם ברוס ספרינגסטין) וציריך.

"הרולינג סטונס" פרסמו את השיר לבחירת המעריצים

עם נחיתתם הערב בישראל פרסמו "הרולינג סטונס" באמצעות המדיה הדיגיטלית (אתר רשמי, פייסבוק, יו טיוב, אפליקציה) רשימה של שישה שירים, שמתוכם יכולים המעריצים בישראל להצביע ולבחור שיר אחד, אותו תבצע הלהקה בהופעה לבחירת הקהל.

ששת השירים המועמדים לבחירה בישראל הם: street fighting man, just my imagination, Get Off Of My Cloud, Bitch, She So Cold.

עוד רולינג סטונס ב-mako מוזיקה:


המופע ההיסטורי בפארק

מיק ג'אגר, רולינג סטונז (צילום: Cancan Chu, GettyImages IL)
מחכים להופעה. מיק ג'אגר במלוא תפארתו | צילום: Cancan Chu, GettyImages IL

"הרולינג סטונס" הגיעו ארצה להופעה אחת, במסגרת סיבוב ההופעות הנוכחי שלהם "14 On Fire", איתו הם מופיעים באירופה אחרי שנים של היעדרות. בסיבוב הזה הם מוכיחים שאולי הם כבר בני יותר מ-70, אבל הרוקנ'רול עדיין זורם היטב היטב בעורקיהם. הם צפויים לנגן בפארק הירקון כ-19 שירים, ממיטב הקלאסיקות שלהם, כשאת אחד השירים, כאמור, בוחרים המעריצים.

ההופעה של "הרולינג סטונס" צפויה להתחיל ביום רביעי, 4 ביוני, בשעה 21:15 בדיוק, כדי לאפשר לשומרי מסורת להגיע מצאת חג  השבועות בשעה 20:26. מופע החימום של רמי פורטיס יתחיל ב-19:45. שערי הפארק ייפתחו כבר ב-17:45.

חברי הלהקה יופיעו על הבמה כשאיתם מנגנים הבסיסט דריל ג'ונס, צ'אק לאבל בקלידים, בובי קיז וטים רייס בסקסופונים, וליסה פישר וברנרד פלאור בקולות רקע. מקהלת החוג למוזיקה של אוניברסיטת תל אביב צפויה להצטרף אליהם בהדרן בשיר "You Can't Always Get What You Want".

בפארק הירקון כבר נבנתה הבמה עליה צפויים לעלות חברי "האבנים המתגלגלות", כולל "לשון" ארוכה שנכנסת מהבמה המרכזית קדימה לתוך איזור "טבעת הזהב" ויוצרת במת "קאט-ווק" עליה צפויים לפסוע במהלך המופע בעיקר הסולן מיק ג'אגר ואולי גם הגיטריסטים ריצ'ארדס ווד.

"הרולינג סטונס" בציריך אמש