חן יאני פרומו
"יש לי תשוקה למוזיקה". חן יאני | צילום: נטשה זריקר

הפתעה גדולה למעריצי להקת "המכשפות" וחובבי רוק ישראלי: השחקנית והדוגמנית חן יאני בת ה-30 מצטרפת כסולנית ללהקת "המכשפות" (ששינתה את שמה ל"המחשפות"), ונכנסת באופן בלתי צפוי לנעליה של ענבל פרלמוטר ז"ל, הסולנית המקורית וכותבת השירים המנוחה של הלהקה. יאני מצטרפת להרכב שכולל את מייסדות הלהקה - יפעת נץ בבס ויעל כהן בתופים, ואת קרן ברנר בגיטרה חשמלית. המפיקה המוזיקלית שלהן ממשיכה להיות המכשפה-האם קורין אלאל.

חן יאני מחליפה בפרונט של "המכשפות" את מלי שלום, שהשיקה עם חברות הלהקה מופע חדש לפני כשנה וחצי, לציון 20 שנה לאלבום הבכורה המיתולוגי "עד העונג הבא", שרץ מאז במועדונים וברים ברחבי הארץ. מלי שלום אף הוציאה עם "המכשפות" סינגלים חדשים.

אין תמונה
בנעליה. המכשפות המקוריות עם ענבל פרלמוטר ז"ל

האם ענבל פרלמוטר ז"ל מתהפכת בקברה למשמע הבשורה הזו? לא ברור. אבל הנה מה שיש לחן יאני עצמה לומר: "התחלתי כדוגמנית, זו היתה נקודת הפריצה שלי, אבל תמיד נמשכתי להתבטא מעבר לכך. לקולנוע נמשכתי מגיל צעיר, אך מוזיקה תמיד היתה בליבי, ועם הזמן גם גיליתי את התשוקה אליה. תוך כדי לימודי משחק התחלתי לנגן בגיטרה והשתתפתי בפרויקטים שונים בהם לקחתי חלק בשירה.

"אני ויפעת מכירות כבר שנים. היא תמיד ידעה שיש לי חיבור למוזיקה. כששמעה את ביצועי השירה שלי ב'נמס בגשם' היא מאוד אהבה את גוון הקול שלי ואת מה שאני מביאה איתי לשירה. בפגישה עם הבנות  וקורין אלאל נוצר חיבור מאוד מיוחד, ואני מתרגשת לקראת סיבוב הופעות החורף".

חן יאני החלה את דרכה כנערת השנה של מגזין "מעריב לנוער". בהמשך נבחרה להוביל קמפיינים של מותגים מובילים בעולם, סיימה לימודי משחק בסטודיו של יורם לוינשטיין, הופיעה בסדרות טלוויזיה ולאחרונה כיכבה בתפקיד הראשי בסרטו של דורון ערן, "נמס בגשם". תפקיד אשר זיכה אותה בפרס להופעה פורצת דרך מטעם הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה.

בימים אלה מקליטות "המכשפות" שירים חדשים עם חן יאני כסולנית, בהפקתה המוזיקלית של קורין אלאל. הלהקה תופיע ב-13.11 ב"ג'ק" באשקלון, וב-20.12 בפסטיבל "לה אינדיגה" בחאן השיירות.