דן תורן, מחווה לג'ון לנון (צילום: שי פרג)
הילד בן 50. דן תורן | צילום: שי פרג

הזמר, המוזיקאי, השחקן והכותב דן תורן, אחת הדמויות האהובות והחשובות במוזיקה הישראלית ב-25 השנים האחרונות, יחגוג את יום הולדתו ה-50 בהופעה חגיגית בה יחשוף שירים חדשים מאלבומו הבא, בהפקה מוזיקלית של שיקו פלדמן ועופר קורן.

בהופעה, שתתקיים ב-21 באוקטובר במועדון הבארבי בתל אביב, יבצע תורן כאמור שירים חדשים לצד להיטים מכל התקופות ויארח את ברי סחרוף, חבריו ללהקת "הזבובים" - מאור כהן, פיטר רוט, יובל קיינר, אורי תכלת וג'נגו, וכן את תומר יוסף, אפרת גוש ויהלי סובול.

"הגעתי לגיל ההליכות ברגל", אומר תורן, "אני נהנה יותר מדברים פשוטים, מפחד יותר על הילדים, נהנה יותר ממוזיקה, אוהב להופיע אבל לצערי הולך פחות להופעות. שמח להיות כאן ומקווה להמשיך לתת עוד הרבה שנים של מוזיקה ושותפות בעולם שלנו".

שר ומשחק על חייו

תורן, שלאחרונה תרגם והקליט את "זמן" של טום ווייטס, הוא יליד ה-17 באוקטובר 1960. ברזומה שלו מעל לעשרה אלבומי אולפן, כזמר, כסולן להקות ("שונרא", "דן והתרנים") וכחבר בהרכבים ("בלאגן", "הזבובים"). הוא יצר להיטים רבים לעצמו ("לבן על לבן", "אימפריות נופלות לאט", "עלה קרח") ולאחרים, כמו יהודית רביץ ("בך לא נוגע"), סחרוף ("השומר של הגן"), רמי קליינשטיין ("שרה ברדיו") ושרון ליפשיץ ("גידי").

בשנה האחרונה העלה תורן את המופע "שר ומשחק על חייו" וכמו כן הוציא את הפרויקט "מילים נוזליות" עם אריאל שרייבר, חיבר שיר מחאה נגד "האח הגדול", וגם את "אוהבת את מה שאני עושה" מהסרט "אנדרדוגז".

>> אפרת גוש תחגוג עם אסף אמדורסקי וביג בנד של 20 נגנים