מילים ולחן: דאנה איבגי הפקה מוזיקלית: אדם שפלן בימוי: דאנה איבגי ווניה היימן צילום ועריכה: וניה היימן

היכן השורות האלו תופסות אתכם, שבוזי-יום-א' יקרים? אתם כבר אחרי הנסיעה המייגעת הראשונה של השבוע על אוטובוס עמוס באופן שאינו הגיוני בשום צורה? כבר קיללתם הבוקר חברת תחבורה ציבורית כזו או אחרת? או שאולי אתם נערכים נפשית ברגעים אלו לתחילתו של שבוע נסיעות על רכבים דחוסים ופגישות צמודות הרבה יותר מדי עם זרים מוחלטים? אפילו אם כל המוזכר לעיל נחסך מכם בחסות רכב פרטי, אופניים או עבודה נוחה או קל"בית כזו או אחרת, קשה לחשוב על מישהו בעולם שלא יזדהה ויישבה בקסמו של הקליפ של דאנה איבגי לשירה "On the Bus".

כן, אנחנו מדברים על אותה איבגי שלא יכולתם לפספס על מסכי הקולנוע בתקופה האחרונה. היא כבר הוכיחה את עצמה כאחת השחקניות הצעירות הכי מגוונות ומיוחדות בסביבה ברגעי שיא של הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות כמו "אפס ביחסי אנוש" ו"את לי לילה". עכשיו, דאנה מסמנת את מקומה גם בעולם המוזיקה הישראלי, באלבום בכורה שייקרא "ID" ועתיד לצאת בקרוב. איבגי כתבה והלחינה את השיר החדש, ונעזרה באדם שפלן בהפקתו. השיר נכתב בהשראת תקופת מעבר בין דירות בה היא מצאה עצמה מטלטלת על אוטובוסים, נבלעת בין הקהל ההמוני בתחושת היעלמות שהולידה אצלה דחף עוצמתי להתבלט ולהיות שונה. כולנו היינו שם, אבל דאנה לא מפסיקה להוכיח את עצמה כמיוחדת יותר ויותר.

דאנה איבגי – On The Bus (תמונת AVI: וניה הימן,  יחסי ציבור )
הכישרון לא עוצר בגבולות המסך. דאנה איבגי | תמונת AVI: וניה הימן, יחסי ציבור

וכמובן שכשמדובר בבחורה רבת כשרונות כמו איבגי אפשר רק לצפות ששיר מהאלבום ילווה בקליפ מיוחד. אלא שאותו קליפ התעלה על כל הציפיות, בעודו מגשים חלומות בהקיץ של כל נוסע אוטובוס מתמיד,  או לפחות מספק חומר טוב לפנטזיה לנסיעה הבאה. בכוריאוגרפיה הסוחפת של הקליפ סייע לדאנה הרקדן והכוריאוגרף אורן קורנבלום, ובצילום של הקסם, עריכתו ובימויו סייע לה הבמאי וניה היימן. על ההפקה אמונה חברת Bootsrap Films והמפיקה האנה ג'נל.

אם השיר נשמע לכם מוכר אולי זה בזכות הסרטון הזה, בו איבגי קוראת לקהל לעזור לה לממן את אלבום הבכורה שלה בפרויקט מימון המונים של חברת Headstart. עברו שנתיים, הפרויקט נחתם בהצלחה, ועכשיו האלבום קרוב יותר מתמיד. בינתיים מסתמן שהמממנים עשו בשכל. ולדאנה מגיעה תודה גדולה על החיוך שילווה כל נסיעת אוטובוס מתסכלת מהיום והלאה.