נינט, פסטיבל ערד 1 (צילום: סיון פרג')
זמרת מחאה. נינט | צילום: סיון פרג'

נינט טייב, עלמה זהר,  להקת הקולקטיב, יעל דקלבאום וערן צור מצטרפים למופע שיקיים מחר גבע אלון במועדון הבארבי בתל אביב במחאה נגד ביטולי ההופעות מחו"ל, שרשמו השבוע שלב נוסף עם הביטול של דבנדרה בנהארט, אותו היה אמור אלון לחמם בבארבי בצמד הופעות, היום (רביעי) ומחר (חמישי).

כזכור, כתגובה לביטול של בנהארט החליט גבע אלון לקיים מופע מחאה חינם מחר בבארבי תל אביב. אל אלון יצטרפו כאמור על הבמה אמנים נובפים, שיהפכו את המחאה למשמעותית עוד יותר. כמו כן מבטיח גבע אלון לפנות לאמנים נוספים שיצטרפו והוא מאמין שההופעה ביום חמישי תהפוך לחוויה מיוחדת וחד פעמית.

מטרת המחאה: להוריד את נטל האשמה מחובבי המוזיקה

מטרת המחאה של המוזיקאים, כך מסבירים בהפקת מופע, היא לומר שלמעשה הקהל הישראלי חובב המוזיקה וההופעות מחו"ל משלם מחיר על מצב שנוצר, שהוא לא אשם בו. "מוזיקה תמיד הייתה גשר לסבלנות וסובלנות בכל העולם. תעיד על כך העובדה שבין מעריציו של גבע בפייסבוק אפשר למצוא קהל מכל העולם בין השאר מאיראן, סוריה ולבנון".

"חרם תרבותי על ציבור גדול אינו משרת אף צד, לא את האמנים שמבטלים ולא את הקהל המאוכזב. שוחרי התרבות בארץ לא צריכים להיות המטרה לא של מדיניות ולא של ביקורת", כך טוענים בהפקת המופע, ומזמינים את הקהל לבוא להופעה בבארבי מחר ו"להצביע ברגליים".

>> "איזי סטאר אול סטארס" יחזרו לישראל ביולי בפעם השלישית