הזמרת הישראלית-בינלאומית אחינועם ניני, שידועה בעמדותיה הפוליטיות השמאלניות, פרסמה לפני יומיים בפייסבוק פוסט ארוך באנגלית שעוסק בנשיא ארה"ב החדש דונלד טראמפ ובראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שתומך בו. בטקסט היא טוענת ש"טראמפ הוא היטלר בן זמננו" וטוענת שנתניהו הוא "גזעני, נרקיסיסט, פרנואיד וולגארי בדיוק כמו טראמפ". היא פונה אל היהודים שתומכים בשני המנהיגים האלו וקוראת להם ללמוד מההיסטוריה הכואבת של העם היהודי.

"האם קרוביכם לא היו בין השישה מליון שנהרגו תחת אותו הדגל של גזענות, שקרים, הסתה ושנאה עיוורת?", היא כותבת. "האם אתם לא רואים כמה בקלות המפלצות הנוראיות האלו יכולות להתהפך נגדכן ולטרוף אתכם?". היא התייחסה גם לליכודיאדה שהתקיימה במהלך יום השואה הבינלאומי.

"הפכנו להיות נוראים וחסרי לב כמו מי שטבחו בנו לאורך ההיסטוריה", היא ממשיכה, "עיוורים, חסרי אכפתיות, טיפשים ואכזריים כמותם. אנחנו אכזריים במדינה הזאת כלפי האזרחים הפלסטינים אליהם אנחנו מתייחסים כמו לזבל, אנחנו אכזריים כלפי שכנינו הפלסטינים אותם אנחנו כובשים ומדכאים, ואנחנו אכזריים וטיפשים בתמיכה שלנו בגזען מטורף כמו טראמפ ובכלום הקטן, הגזען והמושחת שהוא ביבי".

בסיום הפוסט היא קוראת לשינוי עמוק: "אנחנו חייבים לעצור את הטירוף הזה מיד ולחזור לערכים שהגדירו את התרבות והמסורת שלנו במשך דורות, אנחנו חייבים לעמוד לצד העניים, החלשים, אלו שסובלים מאפליה ומדיכוי, אנחנו חייבים לראות את עצמנו בהם. ואם לצטט את ביבי בעצמו 'הם שכחו מה זה אומר להיות יהודים'. זה לא מאוחר מדי! ". הפוסט זכה ל-300 לייקים, אך רוב המגיבים מתנגדים לדבריה של אחינועם ומכנים אותה דמגוגית, צדקנית, וטיפשה.