רמי פורטיס בארבי (צילום: ענבל צח)
ירד מהבמה לפני סוף ההופעה. רמי פורטיס | צילום: ענבל צח

הזמר רמי פורטיס יישאר מאושפז בבית החולים "איכילוב" בימים הקרובים לצורך בדיקות והשגחה, זאת לאחר שפונה אמש לבית החולים בתל אביב, אחרי שירד מהבמה באמצע הופעה במועדון "בארבי" בעיר. רכב אמבולנס הגיע למועדון "בארבי" ופורטיס פונה באמצעות פרמדיקים. לפני כן אמר מאחורי הקלעים: "אני מרגיש מוזר".

הבוקר מעדכן פורטיס: "חברים יקרים, תודה רבה על הדאגה, אני מרגיש טוב ונמצא בהשגחה ובדיקות ולכן אשאר בבית החולים למספר ימים. מקווה שלא הבהלתי אתכם יתר על המידה. אחרי ערב כזה אנרגטי, כנראה שלא רציתי שהחגיגה תיגמר אז המשכתי את משתה פורים עם צוות הרופאים".

בנו של רמי פורטיס, גיא פורטיס, שמנגן עם אביו בהופעות כגיטריסט, נמצא ליד מיטתו במחלקת המיון הפנימי בבית החולים "איכילוב". אמש, בשעת לילה מאוחרת, אמר פורטיס הבן ל-mako: "פורטיס ישן עכשיו. הכל בסדר איתו".

פורטיס יורד מהבמה בשיר "אמריקה"

רמי פורטיס ירד מהבמה לפני סוף הופעת הפורים החגיגית ב"בארבי" בתל אביב, בניגוד למתוכנן. זה קרה באמצע השיר "אמריקה", אחרי כשעה ורבע של הופעה. פורטיס נטש את הבמה, והנגנים סיימו את השיר בלעדיו וירדו גם הם מהבמה. היה ברור שמשהו לא בסדר קורה.

כאשר ירדו הנגנים של פורטיס עלה לבמה השחקן יובל שגב כדי לנאום היתולי קצר מול הקהל. אחרי שירד החל להישמע ברמקולים שיר של בוב מארלי, כדי למשוך זמן. אחרי כשתי דקות עלה לבמה שאול מזרחי, הבעלים של מועדון בארבי", הודיע לקהל שההופעה נגמרה והתנצל כמה פעמים. מזרחי סיפר לקהל שלרמי פורטיס נתפס הגב, אמר שהוא "מרגיש לא טוב" ושצוות המועדון וההפקה מזמין לו טיפול רפואי. הקהל קיבל בהבנה את ההודעה והחל להתפזר.

שאול מזרחי, בעלי ה"בארבי", מודיע על הפסקת המופע

מאחורי הקלעים של "בארבי" אמר רמי פורטיס: "אני מרגיש מוזר". למרות האמירה הזו פורטיס נראה מחויך. הוא ישב בכיסא במשרד ה"בארבי" ודיבר עם הנגנים שבאו לבדוק מה מצבו הבריאותי. הנגנים ועובדי ה"בארבי" ניסו ליצור סביבו איזור סטרילי כדי "לתת לו קצת אוויר", כלשונם.

סימנים מדאיגים לנטישת הבמה על ידי פורטיס התעוררו כעשר דקות קודם לכן, כאשר פורטיס עזב את הבמה בסוף דואט עם הזמרת יעל דקלבאום שהתארחה בהופעתו. דקלבאום והנגנים של פורטיס - ביניהם בנו הגיטריסט גיא פורטיס - נתנו קטע של שירה ונגינה מאולתר לחלוטין.

יהיו כאלה שיראו בזה אירוניה - במהלך המופע שלו חזר פורטיס שוב ושוב על המנטרה "אני מרגיש טוב! כולנו מרגישים טוב!". הוא השתמש (כנראה) בה כדי למחות בציניות על המצב במדינה. אף אחד לא תאר לעצמו שהאמירה הזו תהפך בבת אחת לאירונית.

רמי פורטיס לקהל: "אני מרגיש טוב!"

רמי פורטיס בן ה-58 עבר בשנה שעברה צנתור כפול בלב שבוצע בניתוח דחוף. בסביבתו לא הכחישו הלילה שיש קשר בין מצב הלב שלו או מצב בריאותי אחר לבין עזיבת ההופעה באמצע, אבל הדגישו כי מדובר במקרה מצער של גב תפוס.

ממשרדו של המפיק שוקי וייס, המייצג את רמי פורטיס, טענו אמש (שישי בלילה) ש"נתפס לו שריר בגב". בשבת בצהרים החליטו לעדכן את התגובה הרשמית: "כפי שאתם יודעים אמש פורטיס לא חש בטוב ולכן ירד מהבמה קצת לפני סיום המופע. פורטיס נלקח לבית החולים לבדיקות אותם עבר במהלך הלילה והוא מרגיש מצוין. כרגע הוא נמצא בבית החולים להמשך השגחה ומעקב. פורטיס מודה לכולם על הדאגה". אמש נאמר גם כי: "הקהל הגדול והחם שהגיע יכול לשמור את כרטיס המופע ובקרוב נפרסם אצלנו באתר מועד נוסף להופעה שאליה תינתן הנחה".

עד שירד פורטיס נתן הופעת פורים כיפית

לפני כן התנהלה ההופעה של פורטיס כרגיל - הבארבי היה מלא בקהל צוהל ומחופש לכבוד חד הפורים. פורטיס ולהקתו על לבמה מחופשים גם הם: הבן גיא פורטיס בגיטרה, עמיר "ג'נגו" רוסיאנו בבס, עידו אגמון בגיטרה חשמלית, אייל "אלן דלון" יונתי בקלידים והמתופף גיא שכטר.

הם ניגנו את להיטי הרוקנ'רול שלו בחדווה רבה וכאמור אירחו את הזמרת יעל דקלבאום בכמה שירים. בין השירים בלט "חתול מפלצת" עם שורת הפתיחה הפורימית "מי מסתתר מאחורי המסכה?".

פורטיס, כהרגלו, התייחס באהבה לקהל, סיפר כמה הוא מרגיש ילד וכמה כיף בפורים, כשהכל ב"כאילו" ולא צריך לקחת אחריות על כלום. למעריצים שעמדו משני צידי הבמה הוא אמר: "אני אוהב אתכם כמו את האמצע, במשך שנים אני הייתי צד, בלי צדדים האמצע ינזל החוצה". בשורות הראשונות ביקשו ממנו כמה וכמה פעמים את השיר "להתעורר", אבל הוא לא הספיק לבצע אותו. גם צעקו לו (כרגיל) "פורטיס משוגע!" ופורטיס ענה: "יש לי חבר שאומר שהשיגעון נהיה מיינסטרים.. פורטיס משוגע? תראו מה קורה בחוץ!".

פורטיס מצהיר "אני מרגיש טוב!" ושר "שועל במנוסה"

"חתול מפלצת"

"לייפציג ברצלונה" ונאום על פורים

"בלונדיניות על אוטוביאנקי" - פורטיס מכנה את בנו גיא "חייזר"

רמי פורטיס ויעל דקלבאום - "בוקר של קטיפה"

רמי פורטיס ויעל דקלבאום - "דבש"

רמי פורטיס ויעל דקלבאום - "ניצוצות"

"תחנה סופית"

*דיווח ראשון בלילה שבין שישי לשבת בשעה 01:13. עדכון ראשון: 03:23. עדכון שני: שבת 11:21. עדכון שלישי: 13:24.