רשמית וסופית: המופע של ניל יאנג בפארק הירקון בתל אביב בוטל, בשל התמשכות הלחימה בין ישראל לחמאס. כרגע אין תאריך חדש לקיום המופע, שהיה אמור להיערך ביום חמישי הקרוב. כ-40 אלף מעריצים שרכשו כרטיסים, וקיוו לנס שיסיים את הלחימה בזמן, ויאפשר איכשהו את קיום המופע של ענק הרוק והפולק הקנדי, יישארו בבית מאוכזבים.

עוד ב-mako מוזיקה:

מפיק המופע בישראל, שוקי וייס, מוסר הבוקר בהודעה רשמית: "בצער רב אנו נאלצים להודיע על ביטול המופע של ניל יאנג ו'הקרייזי הורס', שתוכנן ליום חמישי הקרוב בפארק הירקון.  זאת לאור מתקפות הטילים של הימים האחרונים והחשש לביטחון הקהל באירוע רב משתתפים". כמו כן נמסר ממשרדו של וייס: "מידע בגין החזרים וביטולי הכרטיסים יפורסם עד יום שישי הקרוב, בהודעה לעיתונות ובמשרד הכרטיסים".

"ניל יאנג רוצה לבוא אבל חושש"

בראיון שנערך איתו כאן ב-mako ביום חמישי, שבוע לפני המופע, שוקי וייס עוד נשמע אופטימי, והאמין שניתן יהיה לקיים את ההופעה, אבל הבוקר הוא נאלץ לשחרר את הודעת הביטול הכואבת. "ניל יאנג ואנשיו רוצים לבוא אבל חוששים, כמו שפה בארץ אני ואתה וכולם חוששים מאזעקה בגוש דן", אמר וייס בראיון. עוד הדגיש בדבריו שהוא פועל בצמוד למשטרה, לעיריית תל אביב ולפיקוד העורף, שהוא נשמע היטב להוראותיהם, וכי מדובר באחריות אישית שלו לבטחונם של כ-40 אלף איש שיגיעו לפארק.

שוקי וייס (צילום: ענבל צח)
"ניל יאנג רצה מאוד להופיע בישראל". שוקי וייס | צילום: ענבל צח

זו היא הפעם הרביעית שמופע גדול מחו"ל בהפקתו של וייס מתבטל. תחילה היו אלה ה"רד הוט צ'ילי פפרס" שביטלו ב-2001 בשל גל הפיגועים באוטובוסים, אחריהם "דפש מוד" במלחמת לבנון השנייה ב-2006, להקת הפיקסיז בפרשת הספינה מרמרה ב-2009, וכעת ניל יאנג.

לעומת זאת, ההופעה של "בריאן ג'ונסטאון מסאקר" ביום שלישי הקרוב במועדון "בארבי" בתל אביב צפוייה להתקיים, אחרי שסולן הלהקה אנטון ניוקומב הגדיר את הפחד מהמצב בישראל כ"בולשיט".

זו לא "מכה קלה בכנף" לתחום ההופעות המיובאות

ההופעה הגדולה הבאה שצריכה להגיע לישראל היא של להקת ה"בקסטריט בויז", שאמורים להופיע באמפי רעננה בסוף החודש, במשך שלושה ערבים ברציפות 29, 30, 31 ביולי. בחודש אוגוסט צפויים לנחות כאן הזמרת לנה דל ריי, להקות המטאל מגהדת' ו"בהמות'" ובחודש ספטמבר צפויה להגיע לפארק הירקון ליידי גאגא.

מעניין מאוד יהיה לראות כיצד ישפיע על כל אלה ביטול המופע של ניל יאנג. קשה לראות בביטול הזה בבחינת "מכה קלה בכנף" לענף ההופעות המיובאות מחו"ל בישראל. הביטול של יאנג מגיע דווקא אחרי שנתיים-שלוש של שגשוג בתחום, שהביא את ישראל למצב של כמעט נורמליות, וכמעט ללא ביטולים פוליטיים, עד כדי כך שהשוק המקומי נאנק תחת כובד ההופעות מחו"ל, שרוקנו את כיסי הקהל מכסף זמין.

זאת עם הגעתם לארץ של אמנים בסדרי הגודל של "הרולינג סטונס", ברברה סטרייסנד, ריהאנה, ג'סטין טימברלייק, מדונה, דפש מוד, הרד הוט צ'ילי פפרס, הפיקסיז, סאונדגארדן, אלישיה קיז, אלאניס מוריסט, דיפ פרפל, סינדי לאופר ואחרים, כל אלה במהלך השנה האחרונה ובשנה שעברה בלבד.

היסטריה - בקסטריט בויז (צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL)
הבאים בתור. הבקסטריט בויז | צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL
אין תמונה
לא מבטלים. "הבריאן ג'ונסטאון מסאקר"