אין תמונה
בדרך לשופינג במוסקבה?

האם הראל סקעת יהיה נציג ישראל לתחרות אירוויזיון 2009 שתתקיים במוסקבה? ואולי הכבוד ייפול דווקא בחלקה של מאיה בוסקילה? למרות שברשות השידור עדיין לא מגיבים רשמית בסוגיית ההכנות לתחרות הזמר האירופאית, מקורבים להפקה טוענים כי בכוונת הערוץ הראשון להציע את הייצוג הישראלי פעם נוספת לאמן בודד וללא תחרות קדם, ושתי האופציות העומדות על הפרק הן הראל סקעת ומאיה בוסקילה.

בשנה שעברה נעשה, כזכור, ניסיון ראשון מסוגו לשיתוף פעולה בין הערוץ הראשון, זכיינית ערוץ 2 קשת ו"טדי הפקות" לבחור נציג לתחרות במופע קדם על טהרת בוגרי התוכנית "כוכב נולד", אך בסופו של דבר הוחלט להעניק את הייצוג אוטומטית לזוכה העונה החמישית בעז מעודה, שקיים מופע קדם פרטי במהלכו בחרו הצופים את "כאילו כאן" מתוך השירים החדשים שהקליט במיוחד.

בערוץ הראשון, מתברר, לא רוו נחת מהיוזמה, שהחלה בהבטחה לקדם רב משתתפים והסתיימה בתחרות פרטית, והחליטו שאם כבר אמן בודד הם יכולים לבחור אותו עצמאית. ההערכה היא כי פנייה רשמית לסקעת או לבוסקילה היא עניין של שבועות ספורים.

"שמו של הראל כנציג ישראל לאירוויזיון מועלה, בצורה זו או אחרת, כבר שלוש שנים", אומר בתגובה מנהלו האישי של סקעת, אלון שמעון, "זה לא סוד שאם היה מסכים הראל היה מקבל את הייצוג על מגש. אם תהיה פניה נוספת גם השנה נשקול אותה בכבוד, אבל עדיין לא פנו אלינו".

אין תמונה
גם הלילות במוסקבה סתוויים

-המשפט שמנהל הראל סקעת מול חברת התקליטים "הד ארצי" אוסר עליו, לפי שעה, להקליט שירים חדשים. הצעה כזו, כל עוד ההליך המשפטי עדיין מתנהל, היא בכלל רלבנטית?
"צו בית המשפט אוסר על הראל להקליט שירים חדשים לאלבומו הבא, אך אינו מתייחס להקלטות עבור כל מטרה אחרת כולל האירוויזיון. הרי דובר גם על הופעה של הראל בפסטיגל השנה, אותה החליט בסופו של דבר לדחות, אך אם היה נענה בחיוב הוא היה מקליט שיר חדש למופע ולא הייתה בעיה עם זה. בכל מקרה, אם תתקבל הצעה רשמית מרשות השידור נשמח לעדכן".

עופר מנחם מחברת התקליטים "הד ארצי", המייצגת את מאיה בוסקילה, מסר בתגובה: "גם אני שמעתי כמה פעמים בשבוע החולף מכמה גורמים על היוזמה המתגבשת להציע למאיה לייצג את ישראל באירוויזיון. עצם הרעיון הוא מחמאה גדולה, אבל רק אחרי שיפנו אלינו נוכל לדון בכל ההשלכות ולקבל החלטה בהתאם".