קובי אשרת 1 (צילום: נומג'י)
כתיבה אישית. קובי אשרת | צילום: נומג'י

מכללת "הד" למוזיקה תחגוג בשבוע הבא 20 שנות מוזיקה. בשבוע שבין ה 22-26 באוגוסט תפתח המכללה את שעריה למתעניינים ולקהל הרחב למגוון פעילויות ללא תשלום. על פי התוכנית יתקיימו בכל אחד מחמשת ימי הפעילות הרצאה של אחד בכירי המרצים במכללה, כיתת אמן של אמן נבחר ומופע של תלמידי המכללה.

ההרצאות

ההרצאות יתקיימו מדי יום בשעות 17:00-18:15: יוסי מר חיים ירצה על מוזיקה ואמנות, חופש ביצירה ורוק ישראלי בשנות ה 70' (יום א' 22.8). רפי קדישזון ירצה על הזמר העברי בראי הזמן (יום ב' 23.8). קובי אושרת ירצה על כתיבה והלחנה ויצירה אישית (יום ג' 24.8). עופר טוריאל ירצה על מוזיקה וחינוך (יום ד' 25.8). משה מורד ירצה על מעמדן של חברות התקליטים בשנת 2010 (יום ה' 26.8).

כיתות האמן

עלמה זהר, ממצרים (צילום: זוהר רון)
סדנה למוזיקאים. עלמה זהר | צילום: זוהר רון

בשעות 18:30 - 20:00 יתקיימו כיתות אמן עם יוצרים מז'אנרים שונים: אייל רוב (סוליקו, סאונד סיסטם) ירצה על גלגולו של סימפול (יום א' 22.8). אורי וינוקור (קולולוש, אסף אבידן) ירצה על הפקת להקה חיה באולפן וקידום עצמי בתעשיית המוזיקה בחו"ל (יום ב' 23.8). אתי אנקרי תרצה על הלחנה וכתיבת שירי צמיחה (יום ג' 24.8).  עלמה זהר תעביר סדנת כתיבה למוזיקאים (יום ד' 25.8) ויונתן אבישי (Third World Love) יעביר כיתת אמן עם פסנתר על ג'אז עם השפעות מהעולם (יום ה' 26.8).

המופעים

מהשעה 20:30 יתקיים מדי יום באולם המופעים קלאב-הד מופע שיחשוף טפח מפעילות המכללה. ביום א' – אנסמבל הרכב מוסיקלי של "סטודנטים" הקמפוס לאנשים עסוקים. ביום ב' – הד אמבסדור, הרכב מוסיקאים מפליטי אפריקה בישראל במופע אפריקאי משובח. ביום ג' – פגישה לאין קץ : שלושה מבוגרי הד באחד המופעים המצליחים של השנה, בשירי אלתרמן. ביום ד' – הד ביג בנד מארחים את אדם אולייר ופרלה מרקוס. את הפעילויות המוזיקליות ילווה "הד קפה" - בית הקפה הצמוד למכללה.

בקרוב: תואר אקדמי מלא

במכללת "הד" מתכננים בימים אלה להיות המכללה הראשונה למוזיקה בארץ שתעניק תואר ראשון במוזיקה, ללא השלמות לתואר בחו"ל או בתחומים אחרים כמו חינוך. בנושא זה נמצאת "הד" בתהליך מתקדם לאישור תוכנית בעל תואר אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

בינתיים מתגאים ב"הד" בכמה תארים אחרים: המכללה הראשונה למוזיקה שנפתחה בתל אביב, הראשונה שפתחה מחלקת לימודי סאונד, הראשונה שפתחה מחלקב למוזיקה אלקטרונית והראשונה שפתחה תוכנית "הקמפוס לאנשים עסוקים".

מכללת "הד" העמידה עד היום עשרות בוגרים שהשתלבו בתעשיית המוזיקה בארץ ובחו"ל: אמנים יוצרים, כותבים, מנהלי אולפנים, מנהלי חברות סאונד והגברה ועוד. עם השנים גדלה המכללה מכיתה אחת למתחם מוזיקלי עם כיתות לימוד, אולם מופעים, חדרי חזרות ואולפני הקלטות. במכללה מתגאים במעורבות קהילתית עם ההרכב "הד אמבסדור", שמורכב מפליטים אפריקאיים, באירועי התנדבות למען הקהילה ועוד.