שרית חדד פארק שרון (צילום: אולג חמלניץ)
האם היא נפסלה בגלל שהיא אישה והמח"ט דתי?. שרית חדד | צילום: אולג חמלניץ

הזמרת שרית חדד שמעה הערב מאמצעי התקשורת שהופעת ההתנדבות שלה בעצרת חטיבת "גבעתי", שנקבעה ל-18 בחודש בפני חמשת אלפים חיילים - מבוטלת, ושהזמר משה פרץ צפוי להופיע באירוע במקומה. על פי פרסומים שונים הסיבה לביטול היא היותה של חדד אישה, ולכן נפסלה להופיע, על ידי המח"ט הדתי של "גבעתי", אלוף-משנה עופר וינטר.

בדובר צה"ל מכחישים שזו סיבת הפסילה וטוענים שהן שרית חדד והן משה פרץ התנדבו להופיע, אך מבחינה טכנית לא הסתדר לארח את שניהם. מסיבה זו, טוענים, שאלו ב"גבעתי" את החיילים את מי הם מעדיפים, והם ביקשו את משה פרץ, לכן הוחלט שהוא יופיע בעצרת.

"אם גבעתי רוצים את משה פרץ למה הם התקשרו פעמיים לשרית?"

ביטול ההופעה בעצרת "גבעתי" נפל על שרית חדד כרעם ביום בהיר, כך אומרים הערב ל-mako מקורבים לזמרת. "הביטול של חטיבת 'גבעתי' תמוה מאוד בעינינו. התקשרו לשרית לבקש הופעת התנדבות לחיילי 'גבעתי' והיא מיד אמרה 'כן' בחפץ לב. אחר כך פנו אליה וביקשו לאשרר איתה את התאריך של ההופעה, שהוא פנוי ואין לה באותו היום שום דבר אחר. היא אישרה שהיא מגיעה להופיע ולעשות שמח לחיילים. אחר כך התקשרו פעם שלישית לתאם הגעה. לפתע אנחנו שומעים מהתקשורת שביטלו את ההופעה שלה, וממש לא ברור לנו למה זה קרה ומאילו מניעים".

-בדובר צה"ל טוענים שחיילי גבעתי העדיפו את משה פרץ.
"אם זה ככה, אז למה פנו פעמיים לשרית חדד והתקשרו גם פעם שלישית? קודם פונים לאמנים ורק אחרי זה שואלים את החיילים את מי הם רוצים? זה נשמע לנו תמוה, עד כדי הזוי ואפילו פוגע. שרית חדד מתנדבת לחיילים, חולים ונזקקים לאורך כל הקריירה שלה, והיא תמיד עושה את זה בכיף גדול. לא ברור לנו למה מי שמתנדב במדינת ישראל צריך לספוג יחס בלתי ראוי שכזה?".

מי שטובה לשרון ז"ל ונתניהו, לא טובה לגבעתי?

שרית חדד נחשבת לאחת הזמרות המצליחות בישראל, ואחרי 20 שנות קריירה היא כבר בעלת אפיל ממלכתי. חדד הופיעה רק לפני כמה חודשים בטקס האשכבה של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון ז"ל, ושרה לפני ארונו את שירה של נעמי שמר ז"ל "אנחנו שנינו מאותו הכפר". במערכת הבחירות האחרונה הופיעה חדד בעצרת של ראש הממשלה נתניהו ומפלגתו, ושרה לו את שירה "אתה תותח". לאחרונה הופיעה חדד פעמיים באיצטדיון בלומפילד לעיני 32 אלף איש, יחד עם אייל גולן וניקוס ורטיס.

ממשרד יחסי הציבור של שרית חדד נמסר בתגובה: "נעשתה פנייה מחטיבת גבעתי בבקשה להופעת התנדבות ושרית נענתה בחיוב. לא ידוע לנו מעבר לכך אף פרט נוסף. שרית תמיד נענית בשמחה להופעות בפני חיילים".

תגובת דובר צה"ל: "בשבוע הבא עתידה להתקיים עצרת לחיילי חטיבה גבעתי, בה יופיע אמן בפניי החיילים. ההחלטה בדבר זהות האמן המופיע באירוע החטיבתי התקבלה בהתאם להעדפת חיילי החטיבה. המח"ט ביקש לבחון אפשרות לקיים הופעה של הזמרת שרית חדד לצד הופעתו של הזמר משה פרץ, אך הדבר נפסל מנסיבות טכניות".

את תגובת יחסי הציבור של משה פרץ לא ניתן היה להשיג.

משה פרץ בנוקיה (צילום: אלוני מור)
איתי לגבעתי. משה פרץ | צילום: אלוני מור