פסטיבל הפסנתר, אסף אמדורסקי, אפרת גוש (צילום: אריאל בשור)
אפרת גוש ואסף אמדורסקי | צילום: אריאל בשור

שורת אמנים מוכרים יופיעו מחר (שני) במועדון בארבי בתל אביב באירוע מחאה ציני בשם "היום שלפני - לקראת היום שאחרי הבחירות", שמטרתו להביע שאט נפש מהשחיתות שדבקה בפוליטיקאים, ערב הבחירות לכנסת.

את הערב יזם המוזיקאי משה לוי, שגייס את האמנים למטרה שכולה מחאתית ואירונית: "מתגייסים יחד עם כולנו לאסוף כסף למימון הגנה משפטית לאיש הציבור הבא שיסרח. מחיר כניסה 10 אגורות בלבד!".

האמנים שהתנדבו להתגייס ולתרום הם בין היתר אסף אמדורסקי, שלומי שבן, אפרת גוש, ירמי קפלן, אריק ברמן, דודי לוי, דורי בן זאב, בני בשן, נערות ריינס ואליוט.

"הערב הוא ציני, כמעט כמו הציניות של נציגי הציבור"

"הבחירות מעבר לדלת ורובנו  עדיין  מתלבטים ומהססים, בעיקר בגלל האמון בפוליטיקאים שאבד, נסדק, נשבר", אומרים בהפקת הערב. "עוד ועוד פוליטיקאים ואנשי ציבור מעורבים בפרשיות מסריחות, אשר במקרה הטוב מגיעות לכתב אישום. אך לצערנו חלקן הגדול נע באזורים האפורים של השחיתות. משנה לשנה מבחירות לבחירות האזורים האפורים הולכים וגדלים ומאיימים לבלוע אכל חלקה בריאה ואת  כולנו. אז במקום להתלונן לבד בסלון. בואו להתלונן איתנו ביחד ועם מוזיקה מעולה. כן הערב הוא ציני, כמעט כמו הציניות של נציגי הציבור שאמורים לייצגנו אך בפועל שותים את דמינו".

כדי להוסיף לרוח הציניות הכריזו בהפקה על תקנון לתרומות: לאחר הערב תוקם וועדה מקרב האמנים המשתתפים
אשר תדון בכל בקשה ובקשה למתן תרומה. במידה ותוך שנה לא תתקבל כל בקשה, או לא תאושר כזאת, הכסף ימצא את דרכו למטרה קצת פחות חשובה עליו תחליט הוועדה".