כנסיית השכל מתכננת להפוך את אלבומה הבא, שכתיבתו כבר החלה, ליצירה קונספטואלית. "את כולנו מדליק הרעיון להקליט אלבום קונספט", אומר הבסיסט רן אלמליח, "לא נעשו הרבה כאלה בארץ. מה היה לנו, 'רדיו בלה בלה' של 'החברים של נטשה' ו'חתונה לבנה' של שלום חנוך?

"האלבום 'רוץ ילד' יועד במקור להיות יצירה, אבל איכשהו זה לא הצליח להתגבש. היינו אז במצב די דומה למקום בו אנחנו כיום, כלומר אחרי אלבום שמאד הצליח מסחרית ואמנותית ורף ציפיות גבוהות של הקהל. הבעיה היא שבשביל אלבום קונספט צריך אמירה מאד מגובשת שכולנו עומדים מאחוריה, סיפור שרוצים לספר. אנחנו מחפשים עכשיו אמירה כזו בשירים שכבר נכתבו. את הדרך לאחד את כולם למסגרת אחת".

חברי הלהקה חשפו את כוונותיהם לגבי האלבום הבא באירוע השקת ה-DVD החדש שלהם, המתעד את המופע המצליח "אוטוביוגרפיה", כפי שצולם לפני שנה באמפי פארק רעננה. ה-DVD כולל 29 שירים, וידיאו קליפים ל"ידיים למעלה", "אוטוביוגרפיה" ו"שום דבר לא יפגע בי", וסרטון מאחורי הקלעים על ההפקה הגרנדיוזית, בה מבצעת הלהקה את מיטב להיטיה בעיבודים תזמורתיים ובליווי הרכב של 40 נגנים.

במקביל, החלו חברי "כנסיית השכל" בכתיבת השירים לאלבומם הבא, בו ימשך שיתוף הפעולה עם המעבד המוזיקלי עמי רייס שעבד איתם גם על "אוטוביוגרפיה". "אנחנו לא ממהרים לקבוע הגדרות למי יעשה מה", מבהיר רייס, "יצא שהפכתי רשמית לחבר ב'כנסיית השכל' בעקבות האלבום הקודם וסיבוב ההופעות, ואני אכן ממשיך לעבוד איתם על שירים לאלבום החדש למרות שמוקדם לנופף בהגדרה 'מפיק מוזיקלי'. בינתיים אנחנו פשוט נפגשים ועושים מוזיקה, במטרה לראות לאיזה כיוונים זה ילך הפעם"

למתי אתם מייעדים את האלבום החדש?
אלמליח: "אנחנו לא מתחייבים על זמן. נראה לנו שבמהלך החורף ניכנס לתהליך יצירה הרבה יותר אינטנסיבי, ואז נהיה יותר חכמים. אולי נמצא את הקונספט שאנחנו מחפשים ואולי, כמו במקרה של 'רוץ ילד', נגיד בסופו של דבר: 'לעזאזל הכל, בואו פשוט נקליט עשרה שירים חדשים טובים ונוציא את זה'".
רייס: "הדבר האחד שאנחנו סגורים עליו זה הרצון להוציא אלבום שיגרום ל'אוטוביוגרפיה' להישמע עלוב".

במקביל לתחילת העבודה על אלבומם החדש יצאו חברי "כנסיית השכל" בחודש הבא לסיבוב הופעות בארצות הברית ובקנדה, שיכלול ארבעה מופעים גדולים, הראשון ב-18 באוקטובר בניו יורק. אחריו יגיע מופע בסן פרנסיסקו, שיוקדש לגיוס כספים לנפגעי הקסאמים בעיר שדרות, וכן מופעים בלוס אנג'לס ובטורונטו.