עם פתיחתו של מעבר טאבה וחזרת הישראלים לסיני, מוש בן ארי, שתמיד ייצג בדרכו את רוח האופטימיות והתקווה, מחשרר הבוקר סינגל חדש, "יורד לסיני", אותו  כתבו והלחינו לו אביב בכר, עמית שגיא ואליעד נחום.

"השיר הזה נכתב בתקופה האחרונה כשעוד היינו בשנת הסגרים והלא נודע (שעדיין נשאר ממנו קמצוץ אבל הזיכרון האנושי קצר)", מספר מוש על הסינגל החדש בראיון ל-mako. "השקט שפתאום שרר אצל כולנו במובן מסוים הזכיר לי את השקט שיש לי כשאני בסיני. השיר תוכנן לצאת בשלב מאוחר יותר הקיץ, אבל עם כל ההתרחשויות של פתיחת המשק, החיים והחמצן - הרגיש לי שיש צורך שיהיה כאן שיר שיזכיר שאת השקט הזה צריך לשמר ובסיני יש אותו בשפע".

אנחנו רגילים לשמוע ממך שירים שאתה כותב ומלחין לרוב. איך הייתה העבודה עם היוצרים?
"זה שיר שאביב כתב והלחין, אליעד טיפל יחד עם אביב בפזמון - וההרמוניה יצאה מושלמת. כמי שכותב ומלחין את רוב השירים שלו - זה לא פשוט לחבור ליוצרים נוספים, אבל אביב ידע לכתוב ולהלחין כאילו זה הייתי אני. זה היה כמו קסם שקורה ומרגיש מאוד טבעי".

עוד לפני החזרה לסיני. איך עברה עלייך השנה האחרונה?
"זו הייתה שנה מעורבת; מצד אחד לראות את העם שלנו, חלקו מתבוסס בלא נודע, בשסעים, בפילוג ובמחסור היה קשוח לי מאוד. מצד שני היה משהו בשקט המדהים הזה ובעצירת החיים, משהו שגם אם הייתי חולם עליו לא הייתי מדמיין שיגיע. התגעגעתי מאוד לקהל שלי, אבל יצרתי המון בזמן הזה. יש פרויקט מאוד גדול שעתיד לצאת כבר בנובמבר הקרוב ויש לי את הפרויקטים שלי בחוף באילת והמלון בבית אורן שקיבלו תנופה רצינית.

ומה התכניות להמשך השנה עכשיו שעולם התרבות חוזר לעצמו?
"בשנים האחרונות אני משלב את עולם היזמות בתחום הלייף סטייל לצד היותי מוזיקאי - אז כל התוכניות ממשיכות במקביל. אני נהנה משני העולמות ומרגיש צורך להמשיך לפעול בהם בדרכי. אני מרגיש שהמוזיקה והתרבות שהקבוצה איתה אני עובד משתלבים, הקהל נהנה מכל העולמות שלי, ובנובמבר הקרוב כולכם תגלו על מה אני מדבר".

יורד לסיני // מילים

שוב המדבר קורא לי
שוב לא שורד את העיר 
תנו לי לברוח 
אל החופים 

שוב זה שורף בבטן 
זבוב שנדבק לקיר 
תני לי ללכת 
תני לי לשיר  

אני יורד לסיני לקבל קצת שקט 
ולדבר עם אלוהים
המדבר קורא לי 
אז אני יושב יורד לסיני
מדורה בערב 
מעלינו כוכבים 
השלווה קוראת לי 
אני יורד לסיני
יורד לסיני

שוב את הגבול עברנו 
ועלינו על מונית
אל החלום שלנו
בואי נכתוב את השיר  

אני יורד לסיני 
לקבל קצת שקט 
ולדבר עם אלוהים 
המדבר קורא לי 
אז אני שוב יורד לסיני 
מדורה בערב
מעלינו כוכבים 
השלווה קוראת לי
אני יורד לסיני
יורד לסיני