אין תמונה
השבוע בישראל. קוליו

הראפר האמריקני קוליו (Coolio), אחד מכוכבי ההיפ הופ הגדולים בשנות ה-90', צפוי לנחות השבוע בישראל לצמד הופעות, שיתקיימו ב-6 במרץ, יום רביעי, במועדון YAYA בתל אביב, ולמחרת ב-7 בחודש, יום חמישי, במועדון ה-"Wynn" בירושלים.

"קוליו מגיע לארץ אחרי תקופה של דרישה מצד הקהל", אומר המפיק שמביא אותו, ירון שגב, הבעלים של ה"Wynn" בירושלים, שהגיע לארץ מקליפורניה ופתח חברת הפקות לייבוא אמנים לישראל. "הוא הולך לתת הופעה של שעה ורבע עד שעה וחצי, עם נגנים ורקדניות. נכון שכלם מכירים בעיקר להיט אחד ענק שלו, אבל אני מאמין שהוא יודע את העבודה".

קוליו בן ה-50 (יליד 1963, שמו האמיתי: ארטיס אייבי), נולד בשכונת מצוקה ממנה צמח גם ד"ר דרה. הוא התעסק בראשית חייו הבוגרים בעיקר עם קוקאין. בתחילת שנות ה-90', לאחר שעבר גמילה, החל לנסות לשקם את הקריירה בה פתח עשור קודם לכן. הוא חבר לצוות הראפרים והמפיקים 40 Theivz.

יחד הם יצרו את הלהיט הענק "Gangsta Paradise", שיר שנשען על  “Pastime Paradise” של סטיבי וונדר. הסינגל שולב בפסקול הסרט "סיכון מחושב" (עם מישל פייפר) והפך לסינגל הנמכר ביותר ב- 1995. הצלחתו הזניקה את מכירות אלבומו השני של קוליו, שנשא את אותו השם, והגיע למעמד של פלטינה מרובעת. שנה מאוחר יותר הוא זכה בפרס "גראמי" בקטגוריית סולן הראפ בזכות להיטו הגדול.

בשלב זה הפך קוליו לכוכב-על. בזמן שהגנגסטא ראפ האלים של החוף המערבי נתן את הטון בהיפ הופ, היווה הסגנון החיובי ונעדר האלימות שלו, שהיו בו רוח פוזיטיבית והומור, שינוי מרענן, מה שהפך אותו לפופולרי גם בקרב קהל צעיר. בהמשך הוציא עוד אלבומים והופיע בתפקידים שונים בטלוויזיה והקולנוע, בכלל זה ב-"באטמן ורובין".

"DMX וריהאנה בדרך לישראל"

אבל קוליו הוא רק החוליה האשונה בשרשרת. ירון שגב אומר היום ל-mako: "האמן הבא שנביא לישראל יהיה הראפר DMX, ואנחנו עובדים קשה מאוד, כדי שבקיץ הקרוב נביא לכאן את ריהאנה".

-מתי ואיפה זה יקרה?
"עוד אין לנו תאריך, עוד לא הכל סגור, אבל אנחנו עובדים על זה מאוד קשה ומאמינים שזה יקרה בקיץ הקרוב, עוד לא יודעים איפה".

ריהאנה, כזכור, הופיעה בישראל במאי 2010 בהופעה בלתי נשכחת באיצטדיון בלומפילד. מאז היא הפכה מכוכבת גדולה לכוכבת ענקית, יש שיאמרו המובילה כיום בעולם. הופעה שלה בישראל בקיץ הקרוב היא בגדר חלום עבור עשרות אלפי מעריציה בארץ.

ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
ריהאנה מרחפת מעל הקהל באיצטדיון בומפילד, מאי 2010 | צילום: אלעד דיין