שי עמר, שהחזיק לפני שמונה שנים בלהיט "באושר ובעוני", ששיגע מדינה שלמה, הוציא לפני כחצי שנה שיר חדש בשם "בואי נצא". כיום עמר בן ה-30, נשוי ואב לילד, מוציא שיר נוסף בשם "בדרך למעלה",  שיר רוק קצבי, שהוא גם שיר הנושא מאלבומו המתקרב. האלבום המלא יכלול עשרה שירים וייצא בספטמבר בלייבל פרטי שהקים.

מילות הפזמון של השיר מהוות למעשה מעין משאלה של עמר בדרכו חזרה אל התודעה, הרדיו וזרועות הקהל. בבתים של השיר מדבר עמר על פוליטיקה, על זיהום אויר (תרתי משמע) ועל הניכור התל-אביבי.

שי עמר בביצוע חי לשיר החדש באולפן השקוף של ערוץ 24

את המילים והלחן כתב שי עמר בעצמו, את העיבוד עשה יחד עם יוסי מזרחי, שהפיק מוזיקלית. את מזרחי פגש עמר במהלך החיפוש אחר נגנים צעירים בתהליך העבודה על האלבום החדש, פגישה שהובילה לעבודה משותפת על הפקת האלבום.

שי עמר החל את דרכו המוסיקלית בגיל 13 כשהקים עם חברים להקת רוק שניגנה במתנ"ס המקומי בדרום תל-אביב. בשנת 2001 הוציא את אלבום הבכורה "באושר ובעוני" שהפך ללהיט ענק וכבש את כל מצעדי תחנות הרדיו.

ההצלחה הפכה את שי בין לילה מזמר אנונימי לתגלית השנה במוסיקה הישראלית ובשנת 2002 זכה בפרס נוצת הזהב של אקו"ם. בשנת 2003 נפרד מחברת התקליטים שבה היה חתום והחליט לצאת לדרך עצמאית. במשך השנים בנה אולפן בביתו והחל לכתוב ולהקליט סקיצות לאלבום החדש, שכאמור ייצא בספטמבר הקרוב