מיי פיינגולד וצביקה פיק מצטרפים למופע ההוקרה לגרי אקשטיין, שיתקיים ב-24.10 בהאנגר 11 בנמל תל אביב. באירוע יופיעו אמנים בכירים כמו ריטה ושלמה ארצי ויגייסו כספים למען שיקומו של אקשטיין, שנפגע לפני כשנה משבץ מוחי.

מיי פיינגולד, שביצעה בעונה האחרונה של "כוכב נולד" את אחד הלהיטים של אקשטיין "בוגי איתי הלילה", צפויה לבצע אותו גם באירוע. צביקה פיק, ששר בשנות השבעים את "אני הולך לאן שאן", זכה בזמנו לתגובה פרודית מצד אקשטיין עם הלהיט "אני הולך לבית שאן".

רשימת המשתתפים המלאה כוללת גם את להקת תיסלם, להקת תמוז (ללא שלום חנוך), מוניקה סקס, עוזי פוקס, דודו טסה, הגיטריסטים הבכירים חיים רומנו, ארז נץ ושמוליק בודגוב וחברים מלהקת "סתיו" - יאיר שרגאי, מוטי דיכנה ויאיר סתווי.

הקריירה העשירה של גרי אקשטיין

גרי אקשטיין 61, נחשב לאחד מהאבות המייסדים של הרוק הישראלי עוד מתקופת להקות הקצב ("כובשי הקצב", "הכוכבים הכחולים" ו"הנסיכים"), כזמר, גיטריסט, מעבד, מפיק מוזיקלי ואיש סאונד. הוא עבד עם שלמה ארצי על "גבר הולך לאיבוד" ושר איתו את "פתאום כשלא באת" באלבום "דרכים". עם יהודית רביץ הוא עבד על "דרך המשי" ול"מחכים למשיח" של שלום חנוך הוא עשה סאונד וגם ניגן קצת.

מעבר לזה, בשנות ה-70' אקשטיין היה כוכב בזכות עצמו, עם להיטים כמו "קפטן ג'ק", "אני הולך לבית שאן", "רוח סתיו", "בוגי איתי הלילה" ועוד רבים. סך הכל הוציא אקשטיין 9 אלבומי סולו וחיבר מוזיקה לסרטים כמו "פצעי בגרות 80", "עם ישראל חי", "בחינת בגרות" (בו גם כיכב) ו"השיגעון הגדול". במקביל פתח אולפן הקלטות שהפך למקור פרנסתו העיקרי.

שבץ מוחי, שיתוק בחלק מהגוף ושיקום

לאחרונה חווה גרי אקשטיין אירוע שבץ מוחי, המגביל את תנועותיו המוטוריות. בראיון סיפר כיצד ניסה לקום מהספה ונפל, וכיצד פגע השיתוק בידו, ברגלו ובכושר הדיבור שלו. "הרופאים היו בטוחים שאני מטפל בלחץ הדם הגבוה שלי", אמר, "הלחץ דם שלי עבר את ה-250. ואני בכלל לא ידעתי שיש לי את הבעיה הזו".

עבור גרי אקשטיין האמן מדובר היה באובדן משמעותי של יכולתו לנגן בגיטרה ולשיר. גרוע מכך, משך שנה לא יכול היה להמשיך בעבודתו באולפני "בוגי" שמתחת לביתו בחולון.