אחרי יותר מ-25 שנים של פעילות כחלק מהרכבים כמו שב"ק ס' וחלוצי החלל, מירו (עמיר ירוחם) עושה את המעבר לקדמת הבמה ומשחרר סינגל סולו ראשון בשם "בוקר טוב שמש". הפרויקט המוזיקלי החדש הוא שיתוף פעולה בין מירו לבין המפיק המוזיקלי בנו הנדלר. שוחחנו עם מירו על הצעד המפתיע ועל השיר החדש:

יש לך קריירה ארוכת שנים ומכובדת. למה החלטת עכשיו לצאת לקריירת סולו?

"אני עושה מוזיקה מגיל 17 ועכשיו יש לי קצת יותר חופש לעשות את זה לבד. לא תכננתי לעשות מעבר לקריירת סולו וזה עדיין נראה לי קצת מוזר כי אני רגיל לעבוד בהרכבים כבר 25 שנה. בנו הנדלר הפיק את הכל, זאת הייתה יוזמה שלו. בהתחלה זה נראה לי קצת מפחיד. אני בן 45, מה אני צריך קריירת סולו? אבל הוא שכנע אותי. השמיע לי המון שירים והמוזיקה שלו שכנעה אותי".

אחרי שנים של עבודה עם הרכבים, איך זה פתאום להיות לבד?

"זה מלחיץ. אף פעם לא הייתי לחוץ על במה כי אני עושה את זה מגיל 16, זה הכי טבעי. אבל להיות לבד זה משהו שונה. עם שב"ק יש עוד 6-7 אנשים על הבמה, שני זמרים, מתחלקים בהכל. כאן הכל עלייך, אבל אני שמח על האתגר".

השיר החדש מנסה מאוד להיות אופטימי למרות הכל. איך אתה נשאר אופטימי?

"הרבה פעמים כשאתה כותב שירים אתה פותח צוהר למציאות אחרת שאתה יכול לברוח אליה, או לאיזה נתיב חדש בחיים. לפני השיר הזה כתבתי שיר אחר וספרתי בו איזה 30 פעמים את המילה 'לא'. הכל היה אנטי, ואמרתי שזה שיר האנטי האחרון שלי ושאני צריך לכתוב משהו אופטימי. כל השירים החדשים שלי משתדלים להיות אופטימיים. לא חסר על מה לבכות ובמשך שנים כל מה שכתבתי לשב"ק היה אנטי כי כל הזמן דברים מבאסים אותך פה. אני חושב שמוזיקה זה מקום טהור שאפשר להיות בו אופטימיים למרות הכל".

נשמע שהשיר לא מכוון בהכרח לקהל יעד הצפוי של הראפ.

"אני אף פעם לא כיוונתי לעולם הראפ. בגיל 16 כתבתי את הבית הראשון בראפ בעברית וגם אז לא כיוונתי לעולם הראפ כי לא היה כזה. ב-5 השנים האחרונות זה ממש שם, יש דברים שאני שומע בעברית ומעיפים אותי. אני עדיין כותב לאותו מקום שכתבתי תמיד. אני לא מכוון לסצנה וגם לא להיפ הופ. אני אוהב המון סגנונות ואוהב לעבוד עם אנשים שאוהבים המון סגנונות. כשמישהו שומע ועושה רק ראפ זה יכול להגיע לאיזושהי תקרה מסוימת. כשעושים משהו לבד אפשר לשחרר את כל הגבולות ולזרום. לא צריך להתחשב באנשים אחרים ולהתאים את הטקסט. יש בזה חופש".

מה דעתך על מה שקורה היום בהיפ הופ בישראל?

"אני חושב שזאת הפעם הראשונה שזה באמת קורה, וקורה בגדול. זה הדבר הכי מעניין שיש פה וגם מה שהכי הולך בארץ. זה מדהים. יש דור של צעירים עם רמה משוגעת, כיף לראות את זה. לאחרונה שמעתי את האלבום החדש של טונה ומאוד אהבתי. זאת הפעם הראשונה שאני נהנה לשמוע ראפ בעברית, כי פעם באמת לא יכולתי לשמוע. רק ב-5 השנים האחרונות, אולי קצת יותר".

מה התכניות להמשך?

"יש עוד שירים להוציא. אני מומחה באלבומי מגירה, יש לי ארבעה. הפעם אמרנו שפשוט נוציא. לא חושבים על כלום ולא מתייחסים לכלום, פשוט מוציאים שירים. לא יודעים לאן זה ילך, אבל זה ממש כיף".

מירו יופיע ב-29.1 ברדיו EPGB בתל אביב וב-29.3 בכולי עלמא בתל אביב.

__

מילים: עמיר ירוחם | לחן: עמיר ירוחם ובן הנדלר | הפקה מוזיקלית: בן 'בנו' הנדלר | בימוי: דודו ואזנה