ארבע שנים אחרי שזכתה במקום הראשון ב"דה וויס" והפכה לאחד הקולות המסקרנים בז'אנר הים תיכוני, ספיר סבן משחררת הבוקר את אלבום הבכורה שלה, "נהיה בסדר", שכולל 12 שירים, ביניהם 6 סינגלים שכבר שחררה בשנה האחרונה ועוד 6 שירים חדשים שנחשפים הבוקר לראשונה.

באלבום החדש של סבן תמצאו שירי פופ ים תיכוני לצד בלדות מרגשות, ובין הכותבים, המלחינים והמעבדים שלקחו חלק ביצירת האלבום נמצאים אושר כהן, דיקלה, צליל קליפי, יעקב למאי, לי בירן, אודליה דרוקר, דור גולד, משה בן אברהם, מאור תיתון ואחרים.

"את העבודה על האלבום החדש התחלתי עוד לפני הקורונה, עם כמעט שנתיים של עשייה ויצירה", מספרת סבן בראיון ל-mako מוזיקה. "תקופת הקורונה גרמה לשירים להמתין בסבלנות רבה כדי לראות אור, ואז הגיע סגר ועוד סגר. זה לא היה פשוט, אבל אני מתרגשת שסוף סוף, אחרי עבודה של שנתיים, זה קורה וזה בחוץ".

מה קרה שדווקא עכשיו החלטת להוציא אלבום הבכורה שלך?
"האמת היא שבתחילת העבודה לא חשבנו על להוציא אלבום, כי היום באמת שכבר כמעט ולא יוצאים אלבומים.  בתקופת הקורונה הלכו והצטברו להם לאט לאט עוד ועוד שירים, ובגלל הסגרים זה קצת הקשה על ההוצאה שלהם, ואני מאוד מתרגשת לאסוף את כולם באיזשהו טייטל שנקרא אלבום ראשון שבו יצאו שישה שירים חדשים שיצטרפו לשישה שכבר בחוץ".

ספרי קצת על העבודה עם הכותבים והמלחינים הרבים.
"האמת היא שהיוצרים של האלבום כל כך מוכשרים, מדהימים ומגוונים. אני מרגישה שבזכות כל אחד מהם הצלחתי להביע רגשות אחרים וחלקים שונים מחיי ומחוויות שחוויתי. אני עדיין לא כותבת בעצמי, אז להתחבר בצורה כזו לטקסטים שאחרים כותבים אותך, אם זה פרידות, שמחות ומקצבים שאני כל כך אוהבת - זה הכיף מבחינתי במוזיקה,  ואני מאושרת ומברכת על כל אחד מהם".

לא מעט אמנים ישראלים מנסים היום את מזלם בחו"ל. זה משהו שמדבר אלייך?
"האמת שכן. לפני הקורונה יצא לי להופיע בטורקיה מספר פעמים, והאהבה שאני מקבל שם כל כך לא מובנית מאליה, בטח כשאני ילידת ישראל - אז אם כבר חו"ל אז שם. אבל כרגע אני בעיקר מתרכזת בישראל, חולמת בגדול, אבל אין אושר כמו להצליח בבית".

ומה הלאה? אפשר כבר לדבר על תכניות להמשך?
"כרגע יש מופע חדש שאנחנו עובדים עליו בימים אלה, אז המטרה היא להופיע, לשמח ולרגש, ולהמשיך ליצור מוזיקה חדשה שבעזרת השם תיגע ותקבל חיבוק מכולם".