בצל המלחמה המתמשכת, וכשאומנים התגייסו לטובת החיילים, הנפגעים והמפונים מיד לאחר האסון הכבד - כעת מתחילים לראות חזרה, איטית ומדורגת, של מופעים. אלו, מאפשרים קצת אוויר, אבל עדיין מתכתבים עם התחושות והצורך של הקהל הישראלי בעת הזו.

הזמרת משי קליינשטיין הגיעה הבוקר לאולפן "שישי בבוקר" ושיתפה את יואב לימור וגלית גוטמן בחזרה המדורגת לבמות, במופע המוזיקלי החדש ובשיר שהקדישה לנרצחים ולנופלים במלחמה - "זה לא הזמן ללכת". "מורן דוד שלחה לי את השיר, ובדרך כלל אני לא מוצאת עצמי הרבה באולפן. משהו בשיר הרגיש לי מאוד מדויק לתקופה המורכבת הזו. הדבר הראשון שרציתי זה להגיע לאולפן, דחוף ומהר. בשנייה שהתחלתי לשיר משהו התחבר והתיישב. זה הרגיש נכון", אמרה.

על מה הוא?
"על כל האהובות והאהובים שאנחנו מפסידים בתקופה הנוראית הזו, על אהבה שהולכת. זה שיר געגוע וכאב. לקום בכל בוקר ל'הותר ופרסום' פשוט הורג אותנו".

את ובן זוגך זוג צעיר עם תינוק קטן. מה חושבים בהתחלה?
"זה מתעתע. מצד אחד, אתה מאמין שננצח, שאנחנו הכי חזקים ושהכול יהיה בסדר. מנסה להיות אופטימי. מצד שני, אנחנו נשברים בכל בוקר ולילה כשאנחנו מסתכלים מה קורה מחוץ לבועה הקטנה שלנו. כשאתה קם בבוקר וכשאתה הולך לישון יש סכינים בלב, בוקסים בבטן. זה קשוח".

הופעת בעצרות למען החטופים?
"הופעתי הרבה בבסיסים, למפונים, במטה החטופים. בהתחלה האינסטיקנט היה להתחפר במיטה ולא לצאת לעולם אבל פתאום זה הרגיש דווקא לצאת ולהיות משהו בשביל מישהו, איכשהו כן לנסות לעזור, זה הרגיש שאפשר להניע משהו. כולנו היינו חסרי אונים בסיטואציה".

View this post on Instagram

A post shared by Meshi Kleinstein (@meshi_k)

איך מצליחים לעמוד מול מפונים או פצועים מבלי להישבר?
"היו פעמים שבאנו לשמח, אבל אנחנו חוזקנו. היו מקומות כל כך שבורים, בסיסים שאיבדו כל כך הרבה, והם פשוט לא הצליחו להרים את העיניים ולהסתכל עלינו, חזרנו עוד יותר שבורים משהגענו, היינו עצובים יחד. היו גם מקרים כאלה".

איך זה להופיע עם אבא במצב כזה? זו חוויה אחרת?
"כן, זה הכי בית בעולם, אין בית כמו אבא. לשיר איתו זה הזיכרון הראשון שלי עם אבא. כשהוא התחיל להופיע, אמרתי לו שאשמח לבוא איתו ונהיינו צוות בחודשים האחרונים".

ומשי חוזרת להצגות, וגם במופע מוזיקלי חדש לצידן של מיקי קם וטלי אורן. "בהתחלה זה היה קשוח לחזור לבמה, לעלות ולהצחיק", היא הודתה. "אתה מבין כמה שהקהל צמא לזה. רוצים לצאת מהכאב, העצב והמורכבות - רוצים רגע לשמוח, לחייך ולשכוח. זה בריא לשפיות. מופע הבידור המוזיקלי 'הקבינט הנשי' עם טלי אורן ומיקי קם נוצר ונבנה במיוחד לתקופה וזה דבר שלא עשיתי לפני כן. אני שרה קאברים, הקהל ואני מתנחמים ומתרגשים ביחד".