הלחצים מצד ה-BDS ושאר הארגונים האנטי ישראליים הצליחו בימים האחרונים להביא לשורת ביטולי הופעות של אמנים בינלאומיים בארץ, כשבראשם הזמרת לנה דל ריי. הסערה נמשכת גם היום בעקבות הצעד של להקת 'אוף מונטריאול', שביטלו אף הם את הופעתם בארץ. חברי ההרכב פרסמו היום לא יגיעו להופעתם המתכוננת מול הקהל הישראלי. הרכב האינדי-פופ האמריקאי היה אחד השמות הבולטים בליין-אפ של פסטיבל מטאור, שיתקיים בסוף השבוע הקרוב בקיבוץ להבות הבשן.   

בפוסט שהעלו לרשת, חברי הלהקה כתבו: "אחרי דיונים עמוקים בינינו, החלטנו לבטל את ההופעה שלנו בפסטיבל מטאור. ניסינו להצדיק את השתתפותנו בפסטיבל הישראלי בדרכים שונות ומתישות, בזמן שפוליטיקאים ואנשי צבא של המדינה ממשיכים עם המדיניות הרצחנית והאכזרית שלהם כלפי העם הפלסטיני. לבסוף, הגענו להבנה שאין דרך אחרת אלא לבטל את ההופעה".

בהמשך הוסיפו: "זה לא הזמן לחגיגות. זה הזמן למחות נגד האפרטהייד הישראלי, הכיבוש הישראלי והפגיעות הזוועתיות בזכויות האדם, שמתרחשות מדי יום בעזה על ידי הכוחות הישראליים. יש לנו כל כך הרבה הערכה כלפי הישראלים שרוצים בשלום וכך גם כלפי הפלסטינים שרוצים בשלום. זה בשום פנים ואופן לא מכתב נגד העם הישראלי, אנחנו פשוט לא יכולים להעלים עין מהמשבר הזה. להתעלם מקבוצה מדוכאת של בני אדם זה אחד הדברים הגרועים שאפשר לעשות".

 לצד הביטולים הצטרפו לפסטיבל מטאור אמנים נוספים כמו דיג'יי טניס, אקטרס, סיקרט סאנדייז ודן שייק. בנוסף, יש עוד כמה שמות שייתכן שיצטרפו לליין-אפ ברגע האחרון. פסטיבל מטאור יפתח מחר ויעלה כ-130 הופעות, כשחלק גדול מהאמנים כבר נחתתו בישראל. בין השמות הגדולים, אפשר למצוא אמנים כמו נינה קרביץ, אסאפ פרג, פליינג לוטוס, מורה מסה ופושה טי.