בזמן שהופעות מקומיות מתבטלות ונדחות כפטריות אחרי גשם הטילים מעזה, ומעריציו של ניל יאנג חוששים מביטול הופעתו בפארק הירקון ביום חמישי הבא, דווקא אנטון ניוקומב, סולן להקת הרוק האמריקנית "הבריאן ג'ונסטאון מסאקר" ("The Brian Jonestown Massacre"), מבטיח להגיע לישראל.

ההופעה ש ניוקומב ולהקתו אמורה להתקיים ביום שלישי הקרוב (15.7) במועדון "בארבי" בתל אביב, ובכך הוא מיישר קו עם דייב מאסטיין, סולן "מגהדת'", שטען אתמול בראיון ב-mako ש"מי שלא מגיע לישראל הוא פחדן".

בדיאלוג שניהל בפייסבוק עם מעריצים ששאלו אותו לגבי ההופעה, כתב ניוקומב: "אוקיי, כן, זה הכל בולשיט. אני אדאג כאשר יגיע הזמן לדאוג. אנחנו לא נבטל את ההופעה אלא אם כן יגיד לנו המפיק המקומי שהיא מבוטלת".

בתשובה לשאלה שנשאל לגבי הסכסוך במזרח התיכון בין ישראל לפלסטינים, ענה ניקומוב: "אני לא רואה איזה שהם פתרונות בזמן הקרוב. אז אני מתכוון לנגן את השירים שלי. מקווה לראות אתכם בקרוב בהופעה".

אנטון ניוקומב, פייסבוק (צילום:  Photo by Flash90)
"זה בולשיט". אנטון ניוקומוב, סולן "בריאן ג'ונסטאון מסאקר" עונה בפייסבוק | צילום: Photo by Flash90

אנטון ניוקומב נחשב לאחד הרוקרים הכי חשובים במוזיקה האלטרנטיבית בשנים האחרונות, ולמי שצבר הערכה, אהדה ואהבה הן בקרב חובבי רוק והן בקרב מבקרים. ההופעה שלו עם להקתו, "הבריאן ג'ונסטאון מסאקר", ביום שני הקרוב, תהיה השנייה שלהם בישראל.

אנטון ניוקומב: "ניל יאנג הוא בעיני אגדה"

בראיון מיוחד ל-mako אמר ניוקומוב: "התמסחרות והופעות באיצטדיונים? זה לא היה עובד. כל העסק היה קורס כמעט מיד. כמעט כל מי שהלך בדרך הזו נעלם. תנסה לחשוב כמה להקות מהתקופה שאנחנו התחלנו (סוף שנות ה-80') עדין יוצרות מוזיקה. אני חושב שרק 'סאונדגארדן' ו'הצ׳ילי פפרס' ואולי עוד כמה. זה לא אני... הדוגמניות, האחוזות בצרפת, המכוניות המהירות, הבגדים היפים. כל הדברים האלה לא מדברים אלי.

"אני בטוח שקשה להרבה להבין את זה, אבל אני בסך הכל רוצה להמשיך ליצור מוזיקה ולהמשיך לנגן אותה מול אנשים שירצו לשמוע אותה. כמו ש'רדיוהד' עושים, ולזה הם מסוגלים, בעיקר בגלל שלא התפשרו על הדרך שלהם. אתה יודע מי באמת אגדה מבחינתי? ניל יאנג, שממשיך להופיע, אבל עדין יוצר מוזיקה חדשה ולא מוותר ולא מוכר את נשמתו בתמורה לשום סכום".

*כמו כן, ממועדון "בארבי" הבהירו היום שהמועדון צפוי להיות פתוח בערבי שישי ושבת הקרובים ולארח כמתוכנן הופעות של להקת "הדג נחש" והאמן אריאל זילבר. "הכנו מרחב מוגן לקהל, ועל כל יירוט תהיה 'הפי האוור'", נכתב בדף הפייסבוק הרשמי של ה"בארבי".