דניאלה פיק צילום מסך מתוך הקליפ (צילום: צילום מסך)
הפסנתר בגילופין. דניאלה פיק | צילום: צילום מסך

דניאלה פיק מפיקה ערב מחווה למוזיקאי ומשורר הרוק האמריקני הותיק טום ווייטס. האירוע יתקיים ביום ראשון, ה-9 ביוני 2013 במועדון "בארבי" בתל אביב, בהשתתפות דיאנה גולבי, אריק ברמן, סיון טלמור, נמרוד לב, שרון מולדאבי ואורי גוטליב, האקס של פיק, שצפוי לנגן בס בכמה שירים. כל ההכנסות מהאירוע יועברו כתרומה לעמותת "עלם" ונוער בסיכון.

-דניאלה פיק, על מה ולמה?
"הרעיון נולד מכך שאני ויונתן גלעדי, השותף שלי להפקת הערב, באים מתוך אהבה לטום וייטס. נהנינו מהמחשבה לעשות ערב שכולל שירים שלו שאנחנו שמאוד אוהביםץ הרעיון התחיל להתגלגל במשך כמה חודשים, בסוף החלטנו ללכת על זה והפכנו את זה ממחשבה למציאות. התחלנו לרתום אמנים, היתה היענות טובה, ואז אמרנו שיהיה יפה אם נתרום את הכסף למטרה שהיא אנושית וחשובה, מעבר לאמנות".

-ובחרתם ב"עלם".
"הנושא של עמותת 'עלם' דיבר אלי, עמותה שמטפלת בנערים במצבי סיכון ומצוקה. כל מי שמגיע למופע וקונה כרטיס עוזר לנערים האלה. ברור שזה טיפה בים ושצריך עוד הרבה, אבל זה מעורר את המודעות לנושא, שיעשו עוד, וכן ירבו. חשוב לציין שגם מועדון 'בארבי' נידב את עצמו לאירוע. יש המון מופעי השקה, אבל זה ערב אחר, שבא לעשות כבוד לאמן גדול ולשרת יחד מטרה חשובה".

טום ווייטס (צילום: Michael Loccisano, GettyImages IL)
עדיין מחכה. טום ווייטס | צילום: Michael Loccisano, GettyImages IL

-מה לך ולטום ווייטס?
"טום וויטס הוא מבין האמנים שאני הכי אוהבת, אני חורשת על הדיסקים שלו כבר כמה שנים. הכרתי אותו בגיל 18-19 ומאז הוא אחד מהפייבוריטים שלי הגדולים. הטקסטים שלו, הבלוזיות, האופל, החספוס בקול שלו".

-לאיזו רמה של ביצועים כדאי לצפות?
"לפי מה שאני שומעת בחזרות המבצעים מפתיעים, באו עם גרסאות משלהם לשירים שלו. כל אחד פגש את המוזיקה של טום ווייטס בתקופה אחרת בחייו, הוא ברפרטואר של כולנו, וכל אחד בא עם מה שקרוב לו ללב. כששומעים את האמנות והמוזיקה יוצאים מבפנים זה הרגע הכי כיפי, מעבר לקטע ההפקתי של האירוע".

-אילו שירים שלו תשירי?
"Ol' 55', 'מרת'ה' ו-'Falling Down'. אני מחכה כבר לעלות לבמה, להתנתק מהקטע ההפקתי ולהתרכז במוזיקה".

"אני מתרגלת להופעות קטנות"

-מה עוד חדש אצלך?
"אני מקליטה הרבה שירים באולפן עם המפיק עידן רועה ועם המוזיקאי לב קרזנר. אנחנו עובדים גם באנגלית וגם בעברית. בתקופה האחרונה אני מנסה לשיר בעברית גרסאות למה שכתבתי באנגלית בשביל הקהל פה בארץ. במקביל אני מופיעה בהופעות קטנות, מנסה את עצמי בבמות קטנות ומתרגלת להופיע חשוף בליווי אקוסטי. זו תחילתה של דרך, שבה אני מאוד שלמה עם המוזיקה שאני עושה, משם גם מגיעים הרעיונות למופעים מהסוג הזה, כי התחברתי שוב לדבר הזה שנקרא במה. מעבר מוזיקה, לעבודתי ולכיף שלי אני מדגמנת. סיימתי עונה בערוץ 24 לא מזמן והתפניתי למה שאני אוהבת".

-מתי יהיה מופע איחוד עם שרונה?
"מבחינת אין בעיה, אבל זה בטח לא יקרה עכשיו".